Podarená oddychovka menom Smoody

Smoody je logická hra postavená na fyzikálnych zákonoch. Vašou úlohou je pomôcť príšerkám dosiahnuť čiernu dieru. V každom kole Vás čaká jedna príšerka, jedna čierna diera a prekážky, ktoré Vám zároveň prekážajú ale aj pomôžu nasmerovať príšerku správnym smerom. Na rozpohybovanie stačí preseknúť dosku či roztrhnúť lano na správnom mieste. Ovládanie je veľmi jendoduché a intuitívne. Stačí len ťah prstom. Aby ste pochopili systém hry, tak v prvých dvoch kolách Vám hra sama ukazuje správne riešenie, stačí spraviť ťah prstom po prerušovanej čiare. Hlavne sa nenechajte odradiť pomerne jednoduchými úvodnými kolami. Ich náročnosť sa stále stupňuje a vo vyšších leveloch sa určite poriadne potrápite tak ako ja.

Smoody
Smoody

Hodnotenie jednotlivých levelov je podobné ako v Angry Birds na 3 hviezdičky, kde plné 3 hviezdičky znamenajú maximálne správne riešenie, čiže aj keď prejdete cez všetky levely úspešne, no nie až na 3 plné hviezdičky, tak máte možnosť sa k ním vrátiť a vylepšiť svoje riešenie.

[youtube id=”zjFm3SQw0ok” width=”620″ height=”400″]

Záverečné zhodnotenie


Plusy

  • pekná grafika
  • veľa levelov
  • hodnotenie jednotlivých levelov
  • bohatá bezplatná verziaMínusy

  • jedna opakujúca sa zvuková stopa


Pri hraní ma oslovilo príjemné herné prostredie či zaujímave a pekne animované príšerky. Taktiež ma potešila free verzia hry, ktorá ponúka až 100 levelov úplne zadarmo či spomínané hodnotenie jednotlivých kôl, ktoré dáva výzvu hľadať lepšie riešenia. Žiaľ pri odohraní asi 20 kôl mi poriadne začala liezť na nervy dookola opakujujúca jediná zvuková stopa.

Na stiahnutie
Smoody FREE na AppStore
Smoody v plnej verzii len za 0,79€ na AppStore