Plain Cloud – Pristupujte efektívnejšie k svojim súborom v oblaku

iCloud umožňuje jednoduché ukladanie svojich dokumentov do oblakov, ku ktorým sa viete ľahko dostať cez aplikácie na všetkých iZariadení, ktoré iCloud podporujú. Avšak zobrazenie súborov vo Finderi dá zabrať nejednému používateľovi Macu.

Ak sa chcete ľahko a rýchlo dostať k svojim súborom cez Finder, vyskúšajte aplikáciu od vývojárov z Cooking Robot: Plain Cloud. Aplikácia sa automaticky pripojí k vašim iCloud dokumentov a usporiada ich do zoznamov, ktoré sú rozdelené podľa aplikácií. Kliknutím na niektorú položku sa zobrazia všetky uložené dokumenty vo Finderi. Takto viete pracovať so súbormi v iCloude bez toho, aby ste otvorili ďalšiu aplikáciu.

Aplikáciu Plain Cloudu si viete zadarmo stiahnuť z oficiálnej stránky vývojárov Cooking Robot. Ak však máte Gatekeeper zapnutý tak, aby sa inštalovali iba aplikácie z Mac App Store, aplikáciu viete otvoriť kliknutím na Otvoriť v ponuke možností.

Plain Cloud neumožnuje zobrazenie fotiek vo Fotostreame. Ak chcete mať prístup aj do Fotostreamu cez Finder, skúste tento tip:

  • Otvorte Finder – Prejsť do priečinka
  • Skopírujte cestu:

~/Library/Application Support/iLifeAssetManagement/assets/sub

  • Stisknite cmd + F a vyhľadajte zložku sub a druh súboru obrázok
  • Zložku si možete uložiť aj do bočného panelu ako dynamickú zložku