Photoshop Touch- ako obstál v boji iOS grafických aplikácií?

AppStore obsahuje obrovské množstvo aplikácií na upravovanie fotografii. Niektoré sú užitočné avšak nie každá sa môže pochváliť takým zvučným menom ako Photoshop. Ak hľadáte aplikáciu na komplexnejšiu úpravu, Photoshop touch je tu pravé pre vás. Užívatelia Androidu majú túto aplikáciu dostupnú už dlhšiu dobu, no na iOS sa objavila len pred nedávnom.

V prvom rade treba zdôrazniť, že sa nejedna o identickú aplikáciu na akú ste zvyknutý z desktopu. Jedná sa však o aplikáciu upravenú pre mobilné zariadenia využívajúce dotykové ovládanie, ktorá obsahuje tie najzákladnejšie a najpopulárnejšie funkcie svojho desktopového brata.

Čo všetko obsahuje Photoshop Touch?

Prvé čo si všimnete pri spustení aplikácie je nádherne spracovaný tutoriál, ktorý je rozdelený do kategórii a prevedie vás jednotlivými funkciami, ktoré Photoshop Touch ponúka. Po zoznámení s jednotlivými funkciami sa môžete rovno pustiť do tvorby vlastného projektu alebo úpravy uloženého obrázka. Jednou zo základných funkcií, sú rôzne efekty, ktoré zmenia váš obrázok na nerozpoznanie od pôvodného.

Obsahuje známe efekty ako sú: Scratches, Graphic pen, Sephia a takisto pokročilejšie ako sú napríklad: Color Drops, Glass. Dokopy obsahuje viac než 30 efektov a každý z nich má svoje vlastné nastavenia. Okrem týchto efektov Photoshop podporuje aj nástroje ako sú magic wand tool, scribble selection a brush selection tool. Tieto nástroje sa využívajú na vyznačenie určitých časti obrázku a potom na následnú úpravu. Photoshop touch obsahuje plnú podporu vrstiev obrázka a ich následnú úpravu. Jednou z užitočných funkcii je import obrázkov pomocou Google image search a sociálnych sieti. Takisto, čo sa týka zdieľania, obsahuje všetky dostupné metódy od Cloudu až po tlač priamo z aplikácie.

Základne funkcie

  • podpora iPad 2 kamery
  • využívanie a podpora viacerých vrstiev obrázkov
  • využívanie funkcií Scribble Selection a Refine Edge, ktoré sú prispôsobené na úpravu aj ťažko dostupných častí obrázku
  • podpora a import obrázkov pomocou Google Image Search
  • zdieľanie obrázkov pomocou Facebook a podpora komentárov priamo v aplikácii
  • veľké množstvo techník a tutoriálov, aby vaše obrázky vyzerali dokonale
  • podpora bezdrôtového tlačenia obrázkov
  • podpora rozlíšenia 1600 x 1600 pixelov

Zhodnotenie

O tejto rozsiahlej aplikácii by sa dalo písať veľmi dlho, no chcel by som ešte na zaver vyzdvihnúť par kladných a negatívnych bodov. Medzi pozitíva určíte patri veľká škála nástrojov, ktoré Photoshop obsahuje. Od jednoduchých až po zložitejšie, ktoré sú napriek dotykovému ovládaniu spracované na výbornú. Aplikácia je svižná a reaguje na všetky vaše pokyny okamžite. Medzi výhody by som taktiež začlenil implementáciu sociálnych sieti pomocou, ktorých môžete svoje výtvory posielať ďalej. Pri používaní som si všimol, že my chýbajú niektoré funkcie spojene s vytváraním nadpisov. V tejto oblasti písma Photoshop Touch veľa neponúka. Ďalšou nevýhodou je to, že je dostupný len pre iPad 2. Dúfam, že v budúcnosti pribudne ďalšie množstvo funkcii, ktoré tam momentálne chýbajú. Photoshop Touch by som odporúčal hlavne tým, ktorí sa zameriavajú na komplexnejšiu úpravu fotografií.

[youtube id=“W95gPT6WgKw“ width=“600″ height=“350″]

Photoshop Touch sa nachádza na AppStore za 7.99 eura.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.