Phill Shiller otvorene o iPhone mini: Nič nechystáme!

Určite ste aj vy v poslednej dobe zaregistroval fámy o údajne pripravovanom iPhone mini. Menší a lacnejší iPhone by mal podľa niektorých analytikov zaplniť dieru v ponuke mobilných telefónov od Apple. Väčšina skalných fanúšikov kalifornskej spoločnosti si ale myslí, že je to úplny nezmysel.

Phill Shiller, senior vice-prezident Apple, vo včerajšom rozhovore pre Sanghai Evening News vyhlásil: ” Spoločnosť Apple vždy využívala tie najlepšie dostupné technológie s najlepšou kvalitou aj za cenu menšieho podielu na trhu. Budúcnosť produktov je vo ich vybavení skvelými technológiami ako Retina displej a unibody dizajn, nie v lacných smartfónoch.” Ďalej poznamenal, že síce podiel iPhonov na trhu je asi len 20%, ale podiel ziskov takmer 75%.

Týmto tvrdením ale tak úplne lacnejsší iPhone nevyvrátil, iba poukázal snahu Applu vyrábať produkty v najlepšej možnej kvalite a orientovať sa na zisk, nie na podiel na trhu. Presne takýto scenár sa hodí aj pre iPad mini, ktorý sa tiež nedočkal najlepšieho uvítania medzi fanúšikmi, ale medzi zákazníkmi je dodnes veľmi obľúbený.

Nezbúdajme na snahu Steva Jobsa, človeka vďako ktorému je Apple tým čo je, ktorý sa orientoval na čo najmenší počet produktov. Tieto produkty sa snažil priviesť k dokonalosti a priniesť do nich čo najlepšie technológie bez ohľadu na cenu zariadenia. Nechcel rozsiahle produktové rady bez nápadu, ale jeden úžasný dokonalý produkt, ktorý každého chytí za srdce. To je správna cesta!