Pár menej známych PhotoApps

Na dnes sme si pre vás pripravili dve krátke recenzie o aplikáciách na úpravu fotiek, o ktorých možno ani neviete, že existujú. Určite všetci z vás často používate svoj fotoaparát na vašom iPhone/iPade , tak prečo neskúsiť tieto dve zaujímavé Photo aplikácie. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Color Splash

Color Splash je aplikácia, ktorá vám umožní dať ľahko a rýchlo vašej fotografii ten správny dramatický podtón. Jej čaro spočíva v tom, že celý snímok pretransformuje do čierno-bieleho odtieňa, no zároveň zachová jeho vybrané objekty v pôvodnej farbe. Tento efekt dokonalé zvýrazní myšlienku, na ktorú chcete poukázať. Ovládanie a nastavovanie farebnej sýtosti je po zhliadnutí úvodného inštruktážneho videa, ktoré je súčasťou tejto aplikácie, úžasne jednoduché priam až banálne a navyše je to zábavné. Váš prst je ako štetec, ktorý dodáva čierno-bielej fotografií farebnú hĺbku. Technika dvoch prstov približovania a oddiaľovania gestami vám umožní pracovať aj s tými najmenšími detailmi až na úrovni jednotlivých pixelov.

O svoje upravené snímky sa budete môcť podeliť so svojimi priateľmi priamo cez Facebook, Twitter alebo Flicker zdieľanie. Color Splash je k stiahnutiu zadarmo.

Download link

Leme Camera

Leme Camera je ďalšia aplikácia, ktorá kombinuje funkcie fotoaparátu a zdieľanie fotografií. Názov Leme je skratka pre „Life, Experiences & Memories Everywhere”, čo v preklade znamená „Život, skúsenosti a spomienky všade“.

Hlavné funkcie:

  • Štvorcový formát
  • 9 druhov kamier
  • 15 farebných filtrov
  • 10+ rôznych rámov
  • Otáčanie fotografií
  • Možnosť zdieľať na sociálnych sieťach alebo rovno zaslať na mail

Leme Camera disponuje niekoľkými režimami fotoaparátu, vrátane základných ako sú napr.fisheye, tiltshift, rôzne expozície  a ďalšie. Okrem kamier, si môžete vyberať z rôznych druhov objektívov a rámov. Ako najväčšiu nevýhodu vidím obtiažne používanie.Leme Cameru si môžete stiahnuť ako free verziu a ak sa vám zapáči, tak na Appstore je aj Pro verzia (0,79€). V porovnaní s ostatnými aplikáciami nič zvláštne neprináša, no je zadarmo, a tak sa jej oplatí  dať aspoň šancu.

Download link (free verzia)

Download link (pro verzia)