Paint Scape – Kreslený svet v pohybe

Hra s umeleckým nádychom. Presne takto by som charakterizoval vydarenú hru Paint Scape. Herné prostredie má nádych farebného plátna, na ktorom dôkladne vyniknú kreatívne ručne nakreslené neokúkané scenérie. Samotná hra je 2D- nonstop akcia, v ktorej ovládate lietajúcu topánku s ryšavým dievčatkom.  Cestu vám znepríjemňujú potvorky a mechanické vynálezy, ktoré musíte pomocou strieľajúcej topánky zneškodniť.

Cely koncept hry je postavený na charaktere nebojácneho dievčatka s túžbou ochrániť jej farebný a kreslený svet. Hra obsahuje 7 rozličných svetov a 20 levelov, ktoré sa menia svojím prostredím a nepriateľmi. Zlikvidovaním väčšieho množstva nepriateľov získate body, za ktoré si môžete vylepšiť svoju „strieľajúcu topánku“ silnejšími strelami alebo odolnejším štítom. Počas hrania sa vystrieda veľké množstvo nepriateľov. Je ich 100, čo ponúka príjemne odstránenie monotónnosti a stereotypu z hrateľnosti. Ovládanie je plne automatizované a jedine čo môžete ovplyvniť je smer a pohyb topánky. Dáva to hrateľnosti okamžitý prístup bez nutnosti absolvovania zdĺhavých tutorialov. Čo robí túto nezvyčajnú hru naozaj výnimočnou je jej soundtrack. Hudba sa dokonale hodí do prostredia hry a pridáva jej alternatívny šmrnc.

[youtube id=”gtfuWPG9qt8″ width=”600″ height=”350″]

Paint Scape nie je určená pre každého. Ak máte radi kreslené umenie, kvalitnú hudbu a svieže nápady, tak neváhajte a stiahnite si ju prostredníctvom AppStore tu. Je zadarmo a váš iPhone sa jej poteší.