Oživte nudnú miestnosť!

Pozeráte sa už roky na tie isté biele steny vo svojej obývačke či spálni? Túžite po zmene, po čerstvom vzduchu, ktorý by do vášho príbytku vniesol lepšiu atmosféru? Prečítajte si praktické 3 rady, ako to uskutočniť.

Oživte nudnú miestnosť!

1. Zabudnite na bielu

Farby majú veľký vplyv na ľudskú psychiku. Majú svoje stabilné miesto v učení feng šuej, aj psychológovia im prisudzujú nezanedbateľné účinky na ľudskú náladu či atmosféru. Sýte a výrazné vás prebúdzajú k činnosti a nabíjajú energiou, tlmené a svetlé zase upokojujú. Experimentujte s nátermi na vašich stenách. Čo takto obývačka napol červená a napol biela? Alebo detská izba so svetlomodrými stenami? Inšpirujte sa na internete a vdýchnite miestnosti nový život. Môžete pridať aj rôzne nalepovacie nástenné dekorácie, či nejaké vzory sami namaľovať. Súčasný trend v interiérovom dizajne hlása farebnú striedmosť – vyberte si teda jednu, maximálne dve farby, a tie v byte umne skombinujte. Váš príbytok hneď získa novú dušu!

2. Zmeňte lustre a lampy

Moderné svietidlá neplnia len funkčnú úlohu osvetlenia priestoru. Dizajnové lustre či lampy sú čerešničkou na torte, ladiacim doplnkom k „outfitu“ miestnosti. Súčasné trendy v interiérovom osvetlení sa pomaly odkláňajú od centrálneho stropného svietidla ako jediného zdroja svetla v izbe. Doplňte ho napríklad stojacími lampami pri kresle a gauči, či bodovkami na tisíc spôsobov. Do módy prichádza takzvané akcentové osvetlenie, kedy svetlo použijete na zvýraznenie zaujímavého prvku v miestnosti – podsvietite obraz, nástennú dekoráciu či vitrínu s dizajnovým riadom. Inšpirujte sa na Profi svietidla SK, kde nájdete originálne a kvalitné kúsky od prvotriednych výrobcov.

3. Pohrajte sa s detailmi

Ako v móde, aj v interiérovom dizajne platí, že kúzlo je skryté v detailoch. Už máte farebné steny, trendy svietidlá – doplňte ich jedným či dvoma zaujímavými detailmi a vaša izba bude oázou tvorivosti a energie. Môže ním byť obraz, plagát, fotografia alebo pokojne aj nejaká vlastnoručne vyrobená dekorácia z Pinterestu. Podstatné je, aby ladila so zariadením a štýlom izby. Držte sa tiež zlatého pravidla – menej je niekedy viac. Len tak zachováte v priestore vzdušnosť a ľahkosť.

Neváhajte a oživte svoj ošúchaný či opozeraný príbytok ešte dnes!

Test a foto: PR