Nový Infinity Blade na obzore!

Na včerajšej Apple konferencii bol predstavený nový iPad. Spolu s ním bola taktiež predstavená nová hra od spoločnosti Epic, ktorá nám priniesla sériu Infinity Blade. Táto hra bola výnimočná práve tým, že ako prvá využila nádherný Unreal Engine, ktorý dokáže poskytnúť konzolovú grafiku, na akú sme zvyknutý z Xbox 360 alebo PS3. Infinity Blade okrem vynikajúcej grafiky priniesla aj zaujímavú a pútavú hrateľnosť a kompletne novú hernú sériu aká na iOS doteraz ešte nebola.

Nová pripravovaná hra sa volá Infinity Blade: Dungeons. Čím je od predošlých hier odlišná? V prvom rade to bude určite grafické spracovanie, ktoré naplno využíva nový iPad. Disponuje 1gb pamäťou, ktorá prevyšuje konzoly a spojením nádherného retina displeja vznikne neopísateľný zážitok, ktorý môžete mať len na novom iPade. Ďalším hlavným rozlišovacím znakom oproti predošlým hrám bude nový rozmer. Takzvaný pohľad zhora, s ktorým sa stretávame skoro v každej RPG hre.

Nový Infinity Blade skôr pôsobí ako klasické RPG a plne využíva dotykové ovládanie. Na boj používate podobné gestá, ktoré poznáte z predošlých hier. Z ukážky, ktorú Epic predviedlo je jasné, že hra bude veľmi kvalitná. Samotný príbeh hry sa odohráva pred prvou hrou Infinity Blade. Zhostíte sa role kováča, ktorý ukoval slávny infinity blade. Počas hry zbierate rôzne suroviny, ktoré budete neskôr potrebovať na splnenie vašej hlavnej úlohy. Levely obsahujú rôzne príšery, ktoré vám chcú váš hlavný cieľ prekaziť.

[youtube id=”4Rp-TTtpU0I” width=”600″ height=”350″]

Toto sú zatiaľ len predbežné informácie, ktoré som postrehol z prezentácie. Verím, že v nasledujúcej dobe sa o tejto hre dozvieme ešte kopu informácií. Infinity Blade nemá presne stanovený dátum, ale hru by sme mali očakávať v priebehu tohto roka.