Nové hry na tento týždeň

Máme tu herné novinky na tento týždeň. Hlavným ťahákom bude určite nový Angry birds Space, alebo hra rComplex, ktorá sa odlišuje od ostatných svojim unikátnym grafickým spracovaním.

iPhone and iPad

Fix-it-up 80s: Meet Kate’s Parents
By G5 – download for iPhone , download for iPad

[youtube id=”FA59m51lnSo” width=”600″ height=”350″]

Veľmi zaujímavá hra, v ktorej využijete hlavne svoje manažérske schopnosti a podnikateľského ducha. Hlavnou protagonistkou je Kate, ktorá sa pustí do rodinného biznisu a otvorí si predajňu a opravovňu áut. V hre sa zaoberáte predajom, kúpou a hlavne opravou áut. Hra obsahuje 45 levelov, rozdelených do unikátnych lokácií. Hru by som prirovnal k známemu titulu Lemonade Tycoon.

Angry Birds: Space

By Rovio – download for iPhone , download for iPad[youtube id=”lxI1L1RiSJQ” width=”600″ height=”350″] Novinka s názvom Angry Brids Space je dostupná na appstore. Hra ponúka úplne nový gameplay. Je zmenená gravitácia a fyzika, pretože sa nachádzame vo vesmíre. Takisto pribudli nové vtáčiky a samozrejme nové vesmírne prostredia. Hra ponúka:

  • 60 zaujímavých levelov
  • Pravidelné aktualizácie zadarmo
  • Nové charaktery nahnevaných vtákov
  • Nové superschopnosti a vlastnosti vtákov
  • Beztiažový stav
  • Špeciálne výstrely, ktoré ovplyvňuje gravitácie planét v prostredí
  • Dodatočné nákupy pre nadšencov Angry Birds série vo forme in-app
  • Skryté bonusové levely
  • Prepracované a dych berúce pozadie

Universal

Madcoaster
By Chillingo – buy for iPhone and iPad

[youtube id=”sKQcnMVeD4w” width=”600″ height=”350″]

Ako každý týždeň tu máme novú hru od vývojarskeho štúdia Chillingo, ktoré má na appstore veľké množstvo kvalitných titulov. Tentokrát to bude hra, kde ovládate vagóny plné turistov na horskej dráhe. Musíte prekonávať rôzne prekážky, ktoré sa nachádzajú vo vašej ceste. Hlavnou úlohou je to, aby sa vagón nevykoľajil.

Swordigo

By Touch Foo – buy for iPhone and iPad[youtube id=”iY9xK4wFXxI” width=”600″ height=”350″]Swordigo je skákačka, ktorá sa odohráva v zázračnom svete plnom magických príšer. Vašou hlavnou úlohou je priniesť do sveta pokoj a zničiť všetky monštrá. Hra obsahuje jemne RPG prvky ako sú zbieranie skúsenosti a následne vylepšovanie vašej postavy. Váš hlavný hrdina bojuje za pomoci veľkého arzenálu zbraní a kúziel. Hra využíva podporu Game Center a iCloud.

Hunters 2
By Rodeo Games – buy for iPhone and iPad

[youtube id=”it5QXjdLx68″ width=”600″ height=”350″]

Hunters 2 je pokračovanie ťahovej stratégie Hunters. Oproti svojmu predchodcovi poskytuje okrem bohatého multiplayeru aj plný singelplayer. Nová kampaň sa odohráva v nových prostrediach a obsahuje úplne nové tipy nepriateľov. V hre sa nachádza viac ako 100 druhov zbraní a taktiež máte možnosť si vytvoriť  vaše vlastné.

rComplex
By Interwave Studios – buy for iPhone and iPad

[youtube id=”wZni3YkIiYo” width=”600″ height=”350″]

rComplex je jedna z mnoha hier, ktorá vyniká svojím špecifickým grafickým spracovaním. Hra používa systém endless runner, v ktorom je vaša postava v neustálom pohybe a snaží sa utiecť temnote. Vo vašej ceste sa nachádzajú rôzne prekážky, ktoré musíte prekonať. Počas hry zbierate rôzne informácie, ktoré vám postupne objasňujú príbeh hlavného protagonistu.