NKMOS Ultima – Dizajnové príslušenstvo do auta

V tomto článku vám predstavíme rozbiehajúci projekt od spoločnosti NKMOS, ktorý sa práve dostal do štádia veľkovýroby. Jedná sa o príslušenstvo pre iPhone 4 / 4S do auta, ktoré slúži na jeho uchopenie na predne sklo v štýle GPS. NKMOS kládol veľký dôraz na dizajn a jeho funkčnosť. Len samotný koncept vyvíjali 1 rok a ten druhý sa mu snažili dať hmotnú podobu. Po 2 rokoch dôkladného dolaďovania sa Ultima dostalo do výroby a je len na zákazníkoch, či sa toto sľubne vyzerajúce príslušenstvo uchytí.

Cieľom bolo vytvoriť najlepšie možné riešenie ako uchopiť smartphone vo vozidle , tak aby neobmedzoval výhľad vodiča. Jeho telo je z kvalitného hliníkového materiálu v elegantnom prevedení a s jednoduchým používaním, ktoré sadne každému vodičovi bez ohľadu čí je to blondínka alebo brunetka. Najzaujímavším prvkom Ultima je jeho spôsob uchopenia mobilného zariadenia. Príslušenstvo má len jeden ovládateľný prvok na uvoľnenie a zaistenie telefónu. Jeho naťahovanie zabezpečuje univerzálne použitie pre všetky dostupne smartphony na trhu. Na predné sklo sa pripevňuje pomocou superpevného vákuového silikónu, ktorý zabezpečuje maximálne držanie v akomkoľvek pohybe motorového vozidla.

[youtube id=”IjIQUOhjFeQ” width=”600″ height=”350″]

Ak sa vám tento iPhone držiak do auta zapáčil, navštívte kickstarter stránku výrobcu TU, kde si za cenu 85 dolárov môžete objednať NKMOS Ultima. Len teraz máte možnosť objednania limitovanej zelenej verzie.