Nízkoenergetické moderné drevodomy

Informačné technológie sa dostávajú do všetkých sfér podnikania a ľudskej činnosti. Výnimkou nie je ani segment bývania. Dnešné moderné nízkoenergetické drevodomy od firmy Vidadomy sa možným vybavením už ani nepodobajú na tradičné domy spred pár rokov. Okrem samotnej skladby obvodového plášťa ktorý tieto rodinné domy radí do sekcie ultra nízkoenergetických domov je to samozrejme vnútorná elektroinštalácia a moderné ovládacie prvky.

Nízkoenergetické moderné drevodomy

Nízkoenergetické moderné drevodomy (Zdroj: vidadomy.sk)

Dnes je možné ovládať spotreby energií v reálnom čase a to aj za pomoci smartphonu. Či už si nastavíme automatický režim na základe dennej alebo týždňovej prevádzky alebo manuálne ovládame jednotlivé veci je už na nás. Napríklad je možné nastavovať teplotu pre každú miestnosť zvlášť a ďalej tieto teploty regulovať aj v priebehu času. Určite nie je správne aby bola rovnaká teplota v spálni ako je v kúpeľni. A rovnako nie je vhodné aby teplota v kúpeľni bola stále rovnaká v priebehu celého dňa. Tak isto je vhodné regulovať teplotu v dome v priebehu celého týždňa na základe typických návykov. Ak vstávame cez týždeň do práce napríklad o šiestej hodine a naopak cez víkend o dve hodiny neskoršie tak toto je možné rovnako regulovať.

Všetkými takýmito nastaveniami sa okrem príjemnejšieho bývania dosiahnu aj značné úspory v energiách. Výrazné úspory je možné dosiahnuť už pri samotnej výstavbe a financovaní takéhoto bývania. Najlepšiu hypotéku napríklad poradia v spoločnosti Finvia. Takýmito rozumnými rozhodnutiami dosiahneme veľmi nízke náklady na hypotekárny úver ako aj samotné prevádzkovanie bývania.

Text: PR