Nestarnúce herné PC tituly

Pamätáte si ešte na tieto herné klasiky?

Nie vždy je najlepšie hnať sa len dopredu. Práve naopak. Niekedy je dobré oprášiť veci staré, vo väčšine prípadov aj skvelé, a nostalgicky si zahrať tituly, sprevádzajúce nás od nepamäti.

S novou dobou prichádzajú nové technológie a tie staršie sú postupne odsúvané na druhú koľaj. Mnohým zo súčasných hier chýba tá správna atmosféra a „duša“ hry a sú len masovo vyrábaným tovarom pre spotrebiteľa, ktorý po prejdení siahne po titule novom bez toho, aby si vôbec uvedomil, čo vlastne hral. Nie nadarmo sa preto hovorí „čo si v mladosti zahráš, v starobe ako by si našiel“. Niektoré z legiend na hráčskom poli, ktoré si o chvíľu predstavíme, ponúka aj download portál Stiahnut.sk.

Ešte predtým si ale musíme predstaviť šikovnú vecičku, ktorá nám pomôže tieto skvosty na našich pokrokových mašinách vôbec spustiť. Tým chýbajúcim článkom je aplikácia DOSBox s naozaj jednoduchým ovládaním, bez ktorej hry nerozbehnete. Pokiaľ sa teda chcete vrátiť do dôb nedávno minulých, bude si treba DOSBox stiahnuť.

Ak ste sa prelúskali až sem, je čas predstaviť Vám tie najlepšie hry na stiahnutie – klasickú hernú smotánku:

Mortal Kombat 2

Keď sa povie Mortal Kombat, každému hráčovi sa vybaví legendárna bojová hra s množstvom postáv bojujúcich na najväčšom turnaji sveta. Každý charakter ovláda iné umenie, od ktorého sa potom odvíjajú špeciálne combo údery a hity. Zahrajte si aj vo dvojici a zničte kamaráta legendárnym „fatality“.

Mortal Kombat 2 na stiahnutie

Prehistorik 2

Príbeh tejto milej hry z roku 1993 sa odohráva v dobe kamennej. Čaká Vás niekoľko zaujímavých úrovní na postup ktorými máte k dispozícii len prút z dreva, alebo môžete cestou nájsť veľkú palicu. Prekážkami budú dinosaury, pavúky a boss každej úrovne. Začínate s tromi životmi a cestou si môžete, ako človek žijúci v jaskyni, zabezpečiť príborový set a pod.

Zahrajte si Prehistorik 2

Grand Theft Auto

Alebo len GTA, bola a je revolučná hra, ktorá položila základ jednej z najobľúbenejších sérií vôbec. Na to, aby ste sa poriadne vybláznili, ste mali na výber 8 postáv, desiatky misií a prakticky celé mesto Liberty City. Úlohou bolo plniť jednoduché rozkazy, zväčša krádeže dopravných prostriedkov a vraždy. Samotné ukradnutie auta bolo jedným z najkrajších a najvtipnejších herných zážitkov vôbec. Ako každé mesto, aj tu ale poriadok robila dotieravá polícia, takže ste boli kontrolovaný vo dne v noci. Spáchané zločiny ale za tie naháňačky po uliciach naozaj stáli.

Odhaľte vaše kriminálne ja v Grand Theft Auto na stiahnutie zadarmo