Najlepšie aplikácie 2017: Tieto „must have“ jednoducho musíte mať

Ste pripravení na výzvy v novom roku? Pustite sa do plnenia svojich predsavzatí a túžob zas o niečo chytrejšie. S týmito aplikáciami dostanete to najlepšie z vášho smartfónu i zo seba.

Najlepšie aplikácie 2017 Tieto „must have“ jednoducho musíte mať

Obchod Google play či iTunes sú plné noviniek, ale aj starších appiek, ktoré po aktualizácii nabrali nový dych. Ak neviete, po čom skočiť skôr, po dlhej zime nezaškodí začať trošku diétnejšie. Cítiť sa a vyzerať dobre vám pomôže napríklad aplikácia Google Fit. Tá zaznamenáva vašu pohybovú aktivitu a následne počíta, koľko kalórií spálite pri chôdzi, behu či na bicykli. Google má len dve podmienky – odhodlanie a mobilný internet. Ak splníte prvú, vyriešiť ako byť stále online už bude maličkosť.

Pohyb je síce dôležitý, avšak alfou omegou zdravého životného štýlu je vyvážená strava. O to viac, ak by ste radi nejaké to kilečko zhodili. Kalórie si hravo postrážite s Calorie Counter – MyFitness Pal. Počítadlo obsahuje viac než 6 miliónovú databázu jedál a vďaka čítačke čiarových kódov si raz dva zistíte informácie o nutričných hodnotách. S touto aplikáciou tak získate prehľad, koľko cez deň zjete a ako dlho potrvá, kým sa toho zbavíte.

Bez práce nie sú koláče

Hoci cukrovinky patria pri novoročnej očiste na zakázanú listinu, neznamená to, že si dáte pohov aj v práci. Začnite napríklad s tým, že si spravíte vo všetkých zložkách poriadok. A to nielen na stole a počítači, sprehľadnite si i samotný telefón. Solid Explorer file managament je jeden z najpoužívanejších správcov súborov a cloudových úložísk. Inými slovami – o niečo modernejší Total Commander. Táto aplikácia je výbornou pomôckou hlavne pre tých, ktorí smartfón skutočne využívajú  ako pracovný nástroj a nebude im vadiť pár eur si za ňu priplatiť.

Čo môže ešte zvýšiť produktivitu? Napríklad aj dobre spracovaný „to-do-list“. Poctivá verzia s názvom Wunderlist pomáha miliónom používateľom organizovať úlohy, zapisovať myšlienky a dokonca ich zdieľať s ostatnými. Veľkou výhodou je, že Wunderlist môžete synchronizovať so všetkými zariadeniami. Takže zbohom éra všade polepených lístočkov.

Ak už si nejaké euro zarobíte, je dobré s nim i rozumne naložiť. Inštalujte si aplikáciu Wally a budete mať prehľad, koľko máte prostriedkov na účtoch či v hotovosti a kde presne vám peniaze miznú. Obľúbený je tiež peňažný manager Mint: budget, bills and investments, kde príjmy, výdaje a zostatky môžete prezerať aj v rôznorodých štatistikách a grafoch. Svoj kapitál si tak ustriehnete oveľa jednoduchšie.

Čas na oddych

Hovorí sa, že práca nemá nohy a snáď nikomu neutečie ani tento rok. Pokiaľ si svoj voľný čas radi spríjemnite čítaním, určite vás poteší aplikáca Wattpad. V digitálnej knižnici vyberáte z viacerých zaujímavých titulov. A čo viac, aj z vás sa môžu stať umelci. Aplikácia vytvára platformu, kde môžete publikovať vlastné poviedky, básne či iné príbehy.

A máme tu niečo aj pre vášnivých cestovateľov. Ak už teraz plánujete dovolenku, skúste si stiahnuť TripIT. Mobilný cestovný agent vám zhromaždí na jednom mieste všetky dôležité potvrdenia: lety, hotely či požičovne aut. Stačí len preposlať maily do aplikácie a na stres s vyhľadávaním týchto informácií pokojne zabudnite.

Pár perličiek na koniec

LastPass Manager pre všetky zábudlivé hlavy. Táto pomôcka v mobile zhromaždí a ochráni vaše heslá a súkromné informácie. Zdá sa vám to aj tak riskantné? Vývojári na bezpečnosť nezabudli a vstup do aplikácie poistili dvojitým prihlásením.

Pocket pre všetkých, čo momentálne nemajú čas. Aplikácia vám vytvorí priestor, kde si nazdieľate a uchováte zaujímavé články, obrázky či videá. Môžete si ich členiť do rôznych kategórií, prehľadne tagovať a hlavne kedykoľvek sa k nim vracať.

Twilight pre všetkých, čo s mobilom i spávajú. A aby vás žiarenie obrazovky nepripravilo o kvalitný spánok, táto aplikácia poslúži ako ochranný šetrič. Na stlmený červený displej si možno budete musieť zvyknúť, určite sa to však vyplatí.

Text a foto: PR