Najlepší doplnok pre nové MacBooky

Jeho účelom je umožniť ľahké pripojenie bežného príslušenstva ako napríklad myš, klávesnicu alebo druhý monitor.  Je preto ideálnym hubom pre novšie modely MacBookov, pretože poskytuje ďalšie USB porty typu C/A a má navyše aj port HDMI a sloty pre pamäťové karty SD/microSD – funkcie, ktoré mnohým majiteľom chýbali.

nucleum max

Až sedem funkcií v jednom zariadení má USB-C rozbočovač Nucleum od spoločnosti Kingston. Na stranách má 2 klasické USB 3.0 porty pre periférie alebo externí disky a jeden malý USB-C  konektor, ktorý umožňuje pripojiť ďalšie zariadenia.  Ďalej tu nájdete HDMI port pre druhý monitor alebo pripojenie na projektor a dvojicu slotov pre pamäťové karty SD a microSD, samozrejme s podporou najnovších a najväčších kapacít na trhu.  Cez ďalší USB-C port však umožňuje naďalej napájať MacBook, takže môžete súčasne dobíjať svoj počítač a mať pripojené všetky periférie, príp. ešte aj nabíjať iPhone.

Mnohé podobné USB-C huby nemajú extra port pre nabíjačku, ale fungujú len ako rozbočovače pre USB porty, ktoré navyše pre periférie ako je napr. externý harddisk uberajú z batérie. Z nášho pohľadu je toto jeden z najlepších USB-C doplnkov na trhu a rozhodne si zaslúži pozornosť. Navyše má veľmi priaznivú cenu, keďže podobné zariadenia sa predávajú aj za viac ako sto euro. Nucleum je dokonale odrušený, takže pri jeho používaní nevznikajú EMI (elektromagnetické interferencie), ktoré by inak ovplyvňovali bezdrôtové pripojenie.

ktc-product-hub-nucleum-other-3-zm-lg

Zapožičal: Kingston
V predaji napr. na Alza.sk za cenu: 57,90€