Moderné počítače bez klasickej klávesnice

Ak sme sa včera bavili o displejoch, dnes by sme si mohli posvietiť na klávesnice, ktoré sa tiež veľmi rýchlo inovujú. Dokonca sa v niektorých prípadoch vytrácajú z klasického sortimentu a prestávajú byť aj súčasťou samotných počítačov.

Moderné počítače bez klasickej klávesnice

Všetko v jednom
Doba je moderná, „smart“ a rýchla, a tým pádom sa aj všetko ostatné musí tomuto trendu prispôsobovať. Jedným z takých riešení, kde nepotrebujete nič len obrazovku je počítač All in One pc, ktorý má v sebe zabudované všetko, čo potrebujete. Dotyková obrazovka, klávesnica a myš.

Plochá a dotyková
Dosť podobne sú na tom počítače, tablety, ktoré majú zabudovaný senzor na zobrazenie virtuálnej klávesnice. Toto je asi hudba budúcnosti, ale prvé náznaky tu už sú. V podstate tento princíp funguje na niečom podobnom, ako je hologram. Iným príkladom je ešte stále zabudovaná klávesnica, ktorá však nefunguje na klasických klávesoch, ale na tých dotykových. Takéto notebooky sa už predávajú a v skutočnosti to vyzerá aj na prvý pohľad veľmi dobre. Jednoliata čierna (možnosť iných farieb) plocha, ktorá sa po aktivovaní rozsvieti a zobrazí klávesnicu. Zvyknúť si na tento systém písania asi mnohým ešte chvíľu potrvá, ale ako prospešná novinka to naozaj vyzerá. Vo vašom sídle s.r.o. využívate zrejme nejeden počítač, tak prečo by ste nemohli niektorú zo spomínaných noviniek otestovať aj tam.

Z papiera na obrazovku
Takýto notebook vyzerá už aj navonok veľmi dobre a názov „book“ tu má svoje opodstatnenie. Dva rovné listy, ktoré svojou hrúbkou môžu niekedy skutočne pripomínať aj klasické strany v knihe. Niekto nedá dopustiť na svoje obľúbené notebooky HP, ktoré možno časom tiež prejdú na tento systém, ale počítač zvláda ešte jednu veľmi zaujímavú vec. K dispozícií máte špeciálne upravený papier, ktorý keď priložíte na klávesnicovú plochu a začnete naň písať/kresliť určeným perom všetko sa vám prenesie na obrazovku. Toto je nesporne veľmi veľká výhoda, ktorú môžete skúsiť využiť.

Text a foto: PR