Mixovať hudbu z iPadu? Numark tvrdí, že áno!

Predstavte si, že si pozriete jeden z nekonečných dielov amerických main stream seriálov, potom ešte skontrolujete, čo je nové na sociálnych sieťach a o chvíľu už miešate svoju legálne stiahnutú hudbu niekde na vychytenej párty. A to všetko s jedným zariadením. Spoločnosť Numark totiž predstavila DJ kontrolér špeciálne určený pre zariadenia iPad.

Numark nie je na poli midi kontrolérov žiaden nováčik a preto niet divu, že práve oni prinášajú riešenie aj pre populárne tablety. Numark iDJ Pro, ako túto hračku nazvali, je v podstate hardvérový ovládač pre iPad DJ-skú aplikáciu od firmy Algoriddim. Stačí len vložiť tablet do 30 pinového dokovacieho slotu a zábava sa môže začať! To, čím sa líši od súrodencov v segmente je práve dotyk. V hudobnom archíve si listujete ako v knižke, jedným ťahom prsta presuniete hudobnú stopu do decku, a zábava pokračuje. Už žiadna myš, už žiadne CD disky. Výrobca sa rozhodol pre hliníkový dizajn konzoly, vrátane ovládacích tanierov, ktorý navodzuje profesionálny imidž. Skromné, no prehľadné rozloženie štandardných knobov či faderov v konzole ukrýva zároveň aj netradičné riešenie ovládania hlasitosti každého decku – hliníkové otočné gombíky.

Prečo práve iPad? Odpovedí môže byť viacero. Jednou z nich je bezdrôtové spojenie iPadu s „cloudom“ a možnosť stiahnuť hudobný archív priamo odtiaľ. To len ak by náhodou prišla požiadavka na Helenku Vondráčkovú a ako správny DJ ju pri sebe „nemáte“. Druhým dôvodom je fakt, že práve iPad disponuje technológiou AirPlay, ktorá prepojí váš iPad bezdrôtovo s AirPlay reproduktormi. Je však na zamyslenie, či nejaký klub ozvučí priestor práve AirPlay reproduktormi. Ak by vás len predsa nepresvedčila kvalita bezdrôtového zvuku, stále je tu možnosť pripojenia cez XLR konektory. Konzola taktiež obsahuje výstupy na slúchadlá (aj 3,5mm aj 6,3mm), ale aj mikrofónový a linkový RCA vstup. To ak by náhodou chcel niekto zapojiť CD prehrávač. Táto štýlová hračka bude skôr určená pre začínajúcich DJ-ov či domácich „majstrov zvuku“, no napriek tomu bude bez pochyby lákať oči širokej klubovej verejnosti. Cena zatiaľ stanovená nie je, dokonca ani oficiálna distribúcia pre európsky trh. My však dúfame, že táto DJ-ská konzola s dokovaciou stanicou pre iPad, neprekročí v Európe hranicu 500 €.

[youtube id=”GtScWdDGFRU” width=”600″ height=”350″]

 

Zdroj: techbox.sk

Autor: Juraj Honko