Microsoft Office konečne aj pre iPad! Žiaľ, zadarmo len čiastočne

Na jednej strane nás to milo prekvapilo, konečne môžeme mať svoje Word, Excel a PowerPoint súbory so sebou vo svojom iPade. Na druhej strane, nebol by to Microsoft, ak by to bolo úplne zadarmo. Ak vám ide len o prezeranie si súborov, tak to máte v suchu, to je zadarmo, rovnako aj jednotlivé aplikácie.

Špekulácie, že sa na aplikáciach pre iPad pracuje, tu boli už dlhšie. Oficiálne ich predstavili až teraz. Na konferencii pre novinárov ich predstavil Satya Nadella, nový šéf Microsoftu. Pokiaľ ide o samotné aplikácie, tie sú na stiahnutie zadarmo, taktiež prezeranie súborov je zadarmo, spoplatnené je len to, ak súbory chceme priamo v iPade upravovať (editovať). Spoplatnené to má byť predplatným.

Aby sme boli trochu nestrannými, tak aj Apple nedáva obdobu svojich kancelárskych aplikácii zadarmo. Jedná sa o Pages (podobné ako Word), Numbers (podobné ako Excel) a Keynote (podobné ako Powerpoint). Pokiaľ ale ide o Apple, tak tomu stačí jednorázový poplatok, zatiaľ čo Microsoft, chce spomínané predplatné – to zrejme aby zarobil viackrát.

Na iPad si odteraz môžete nainštalovať textový editor Word, tabuľkový procesor Excel a program pre prezentácie PowerPoint. Všetky tieto aplikácie sú zadarmo na stiahnutie vo vašich AppStoroch.

Zdroj: Microsoft