Marvel Vs Capcom oddnes v AppStore!

Vydanie Marvel Vs Capcom 2 bolo naplánované na tento týždeň. Každý očakával vydanie tejto hry na štvrtok, kedy vychádzajú najlepšie tituly tohto týždňa. Capcom nás prekvapil a vydal hru o deň skôr. Hra sa už nachádza na Novo Zélandskom AppStore a od dnešného dňa je dostupná na všetkých AppStore.

Jedna sa o kompaktný port sega dreamcast hry, ktorá sa stala jednou z najpopulárnejších konzolových bitiek všetkých čiaš. Hra obsahuje obrovské množstvo známych herných a komixových postav, ktoré medzi sebou zápasia. Marvel Vs Capcom je známa hlavne svojim rýchlym štýlom súbojov a kopou úžasných komb.

Hru som testoval len krátku chvíľku a tak vám prinášam aspoň par postrehov:

Hneď  prvé, čo som si všimol, keďže sa jedna o port je grafika, ktorá je pôvodná z dreamcast verzie a na retina displeji vyzerá kockate a zastaralo. Vývojári si podľa mňa mohli dať trochu záležať a aspoň prerobiť textúry postav a pozadí do HD. Druha vec, ktorá ma trápila bolo ovládanie. Ako sme už zvyknutý bojove hry sa s touch ovládaním nehrajú najľahšie. Marvel Vs Capcom je hra, ktorá si zakladá na rýchlych reakciách a rýchlej odozve tlačidiel. Dotykové ovládanie funguje podobne ako pri Street Fighter a aj keď nie je najlepšie pre tento žáner dá sa naňho zvyknúť.

Čo sa týka pozitívnych aspektov, tak určite treba spomenúť, že v hre sa nachádzajú všetky postavy z dreamcast verzie a hra takisto využíva multiplayer pomocou bluetooth. Hrateľnosť vďaka ovládaniu trochu zaostáva za pôvodnou verziou ale ak hre venujete trochu času určite sa ju naučíte správne ovládať a vytvárať efektívne komba. Ďalšou dobrou správou je cena, ktorá je pre takýto titul veľmi nízka a hra je universal takže si ju zahráte aj na iPhone a iPade.

Ak v budúcnosti pribudne podpora retina displeja a možnosť online multiplayeru, tak sa bude jednať o jednu z najlepších bitiek na iOS. Nostalgickým hráčom by som určite túto hru odporúčal a nováčikom by som chcel povedať, že ak ju kúpia za teraz zvýhodnenú cenu určíte ľutovať nebudú.

[youtube id=”UfVzEd0tIjE” width=”600″ height=”350″]

 

Hra sa nachádza na AppStore za cenu 2,39 eura. (universal)