Majte svoje heslá vždy so sebou

Všetci máme na každú stránku nejaké heslo a len málokto má na všetky svoje účty iba jedno heslo. V dnešnej dobe sme nútení aby sme si vytvárali silné heslá, ktoré nám pomôžu ochrániť citlivé dáta. Často krát sa stáva, že heslo si napíšeme niekde buď to telefónu alebo na lístok pri počítač. V appstore je niekoľko programov, ktoré Vám pomôžu spravovať vaše heslá. Jednou z nich je aj Dashlane.

Tohto správcu hesiel je možné nainštalovať na nasledovné platformy:

  • windows
  • iOS
  • Android
  • Mac OS

Spolupracuje aj s populárnymi  internetovými prehliadačmi ako napríklad: IE, Firefox, Chrome, Safari. Program Vás automaticky prihlasuje na stránky. Automatická synchronizácia zabezpečuje, že heslá z aplikácie v iPhone sa Vám prenesú do deskopovej verzie. Aplikácia pre iphone je však obmedzená na malý počet zadávania bezpečnostných poznámok a na webový prehliadač, ktorý sa zablokuje po 30-tich dňoch. Prehliadač funguje tak, že vyplní za Vás prihlasovacie údaje a tak šetrí čas. Podobná funkcia je aj na konkurenčnej app 1Password.

Hlavná výhoda akú tento správca má je cena. Aplikácia je zadarmo. Pre porovnanie 1Password stojí 15,99€ Ak by ste sa rozhodli kúpiť plnú verziu za cenu 39,99 USD. Získate tak neobmedzený počet zadávania bezpečnostných poznámok a odomkne sa Vám aj prehliadač pre iPhone. Avšak je tu jedna možnosť ako získať platené funkcie úplne zadarmo. Čim viac budete používať túto app tak budete získavať viac bodov. Napríklad už len za vyplnený profil získavate body. Následne si môžete odomknúť buď neobmedzené poznámky alebo webový prehliadač. Cena za poznámky je 3 000 bodov, cena za prehliadač je 25 000 bodov. Ak sa Vám podarí niekoho pozvať tak získate 25 000 bodov. Ak si odomknete tieto funkcie potom sa Vám pravdepodobne už neoplatí kupovať plnú verziu lebo získate naviac iba prémiovú podporu.

Nevýhoda je ak chcete prejsť z aplikácie 1Password na Dashlane. Čo je to trochu komplikované a podarí sa Vám hromadne presunúť iba heslá z login. Iný presun totiž 1Password neumožňuje. Počas testovania App pre iphone bolo všetko v poriadku avšak problém bol iba s verziou pre Win7 kde sa stávalo, že app po prihlásení síce fungovala teda prihlasovala na stránky avšak nedala sa otvoriť a neustále prebiehal prihlasovací loading. V každom prípade si myslíme, že aplikácia za vyskúšanie stojí a je plnohodnotnou náhradou tomu kto nechce platiť za drahú podobnú aplikáciu.

Plusy

[checklist]

  • cena
  • podpora viacerých zariadení
  •  možnosť získať platené funkcie zadarmo
  • možnosť archivovať účty priamo v app

[/checklist]

Mínusy

[badlist]

  • nestabilná Win verzia
  • meranie sily hesla by mohlo byť dlhšie, stane sa že aj menej silné heslo je super safe

[/badlist]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.