Kúpiť zásnubný prsteň na internete, alebo v kamennom obchode?

Nakupovanie online aj v kamenných obchodoch má svojich odporcov aj priaznivcov. Nie inak je to aj vo svete šperkov. Zatiaľ čo niektorí si nevedia vynachváliť nákup na internete, iní nedajú dopustiť na tradičné kamenné zlatníctva. Obidve strany majú pádne argumenty a pokiaľ sa chystáte na nákup zásnubného prsteňa, mali by ste obidve formy zvážiť.

prsten

Výhodou internetu je, že môžete v jeden moment porovnať množstvo produktov, teda aj tak špecifický tovar, akým sú diamantové prstene. Internetové obchody tiež pre svojich zákazníkov často pripravujú špeciálne výukové a informačné články, blogy, alebo newslettery, kde sa o nich mnoho dôležitých informácií, ktoré vám pomôžu s výberom toho správneho diamantu, alebo prsteňa. To je veľká výhoda oproti kamenným obchodom, kde medzery v znalostiach o svete šperkov už ťažko dostanete, čo môže využiť predajca vo svoj prospech.

V internetových obchodoch tiež môžete získať skvelé zásnubné prstene za omnoho nižšie ceny, pretože obchody, ktoré fungujú online, nemusia často držať také skladové zásoby a spravovať kamenné prevádzky a preto môžu svojím zákazníkom ponúknuť zaujímavejšie ceny.

Na druhej strane je vždy potrebné overiť serióznosť obchodu. Najlepšími odporučeniami sú pre vás skúsenosti známych, alebo tradícia a prozákaznícky prístup, ktorý internetový obchod poskytuje svojim zákazníkom. Vždy sa teda podrobne informujte predovšetkým o možnosti vrátenia tovaru a záručnom servise. Aj šperky totiž občas potrebujú vyčistiť, alebo upraviť veľkosť a pokiaľ obchod tieto služby poskytuje zdarma, máte o radu starosti menej.

Pokiaľ sa chystáte na nákup tak drahých a tiež významných šperkov akými sú napríklad svadobné obrúčky s diamantmi, mali by vás zaujímať príslušné certifikáty o pravosti diamantov, ktoré by vám mal predajca bez čohokoľvek predložiť. Rovnako tak máte právo sa na šperk pozrieť ešte pred nákupom, pokiaľ to je možné, takže využite možnosť pozrieť si prsteň na pobočke, alebo v sídle firmy.

Vďaka osobnému prezretiu si diamantu a prsteňa pred samotným nákupom si ujasníte predstavu o tom, ako by mal šperk vlastne vyzerať a možno nakoniec vyberiete úplne iný druh ako ste pôvodne plánovali. A keď sa už idete na šperk pozrieť osobne, dajte tiež na osobný dojem, ktorý z predajcov máte.

Práve možnosť pozrieť si prsteň a diamant naživo a zistiť viac informácií o predajcovi sú často kameňom úrazu internetových predajcov. Predsa len je aj pri nákupe šperkov potrebný osobný prístup, preto mnoho internetových obchodov umožňuje zákazníkom aspoň navštíviť niektorú z ich pobočiek.

Text: PR, foto: ilustračné