Konferencia iCON Business ukáže firmám, ako využiť Apple vo svoj prospech

Praha, február 2012 – Nezávislá konferencia iCON Business, ktorá sa uskutoční 15. februára 2013 v Národnej technickej knižnici v Prahe, predstavuje pre záujemcov z radov podnikateľov a manažmentu firiem unikátnu príležitosť získať informácie o možnostiach využitia trhu, ktorý formuje Apple, alebo nasadenie jeho nástrojov a zariadení vo firmách. Podstatnú súčasť programu budú tvoriť prezentácie dosiaľ nepublikovaných dát z najnovšieho prieskumu o efektivite a spôsobe využitia produktov Apple v podnikaní.

Ako hlavný zahraničný hosť na konferencii iCON Business vystúpi Horace Dediu, medzinárodne uznávaný analytik a konzultant spoločnosti Asymco, expert na trh mobilných zariadení a jeden z najväčších svetových odborníkov na spoločnosť Apple. Vstupenky na konferenciu môžete zakúpiť prostredníctvom http://www.iconprague.com.

Napriek tomu, že Apple sa donedávna sústredil predovšetkým na koncových zákazníkov, jeho riešenia postupne prenikajú aj do inštitúcií a firiem. Horace Dediu sa na tento posun zameria vo svojej prednáške. “Apple nenápadne začína presúvať svoje priority na korporátne trhy. Konkurencii to ešte úplne nedochádza, ale tak ako u ďalších kľúčových produktov alebo smeroch, ktorými sa Apple ubral – ako sú napríklad iPhone, iTunes alebo iPad, môže sa stať, že sa spamätajú až vo chvíli, keď im výrazne zmizne tržný podiel,” povedal Dediu.

A dnes už nejde len o počítače. Tablet sa stáva najpoužívanejším manažérskym nástrojom súčasnosti. “iPad je najpoužívanejší tablet na svete, a to aj v korporátnej sfére. Ale rozhodnutie, či si do firmy pustiť Apple, či už na úrovni produktov alebo služieb pre používateľov tejto značky, nebýva v kompetencii IT podpory, ale väčšinou býva v rukách manažmentu. Nasadenie tejto platformy je zmenou celej korporátnej filozofie,” povedal ďalší z prednášajúcich Petr Mára, certifikovaný školiteľ pre Apple, ktorý sa na iCON Business bude venovať nielen integrácii Apple platformy do firmy, ale aj využitiu týchto produktov v rámci efektivity.

K ďalším významným českým a zahraničným hosťom konferencie patria okrem Petra Máry napr. autor knihy ´Apple: Cesta k mobilom´ Patrick Zandl, senior výskumný analytik telekomunikačnej divízie IDC Matthew Marden, ďalej Bronislav Kvasnička z TNS AISA, alebo idea maker Marek Prchal.

“Chceme firmám ukázať, aké príležitosti pre biznis sa núkajú pri využití produktov s platformou Apple,” povedala Jasna Sýkorová, programová riaditeľka konferencie iCON Business. “Z vlastnej skúsenosti viem, že firmy tieto príležitosti veľmi intenzívne vnímajú, ale je pre ne zložité dostať sa k rozhodujúcim dátam o veľkosti trhu alebo k informáciám, ako postupovať,” dopĺňa Sýkorová.

Podrobný program a témy diskusných príspevkov, informácie o registráciách, objednávkach a predaji vstupeniek na iCON Business sú k dispozícii na www.iconprague.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.