Kingston uvádza novú generáciu SSD diskov NVMe PCIe KC2500

Spoločnosť Kingston Digital predstavuje svoju novú generáciu SSD diskov M.2 NVMe PCIe pre stolové počítače, pracovné stanice a systémy pre výpočtovo náročné aplikácie (HPC). SSD disk NVMe PCIe KC2500 má vysoký výkon vďaka použitiu najmodernejšieho radiče pre PCIe 3.0 ×4 a 96-vrstvej flash pamäte 3D TLC NAND. Ponúka mimoriadnu výdrž a rýchlosti čítania/zápisu až 3 500/2 900 MB/s na uľahčenie a urýchlenie práce profesionálnych používateľov.

KC2500 môže mať kapacitu až 2 TB v kompaktnom formáte M.2 2280, ktorý šetrí miesto pre ďalšie komponenty a umožňuje využívať vysoké rýchlosti rozhrania PCIe. SSD disk s interným šifrovaním (SED) podporuje kompletnú sadu zabezpečovacích funkcií na ochranu dát pomocou AES-XTS 256-bitového hardvérového šifrovania. Umožňuje použitie bezpečnostných riešení na báze TCG Opal 2.0 od nezávislých dodávateľov softvéru, ako sú Symantec, McAfee, WinMagic a ďalšie. KC2500 má tiež integrovanú podporu pre Microsoft eDrive, špecifikáciu bezpečného úložiska pre použitie s BitLocker.

kc2500_hr

„KC2500 nastavuje novú latku využitia vysoko výkonných klientskych PC, ktoré umožňujú tým, čo požadujú rýchlosť a spoľahlivosť, zvládať intenzívne pracovné zaťaženie na stolových počítačoch, pracovných staniciach a v náročných výpočtových aplikáciách,“ povedal Tony Hollingsbee, obchodný riaditeľ pre SSD Kingston v regióne EMEA . „Kompaktný formát M.2 a široká škála možností zabezpečenia a šifrovania dávajú väčšiu flexibilitu organizáciám, ktoré chcú aktualizovať svoje existujúce systémy, alebo pokročilým používateľom, ktorí chcú vylepšiť svoj počítač tým najlepším, čo môže kategórie NVMe PCIe SSD diskov ponúknuť.“

KC2500 je momentálne k dispozícii v kapacitách 256 GB, 500 GB a 1 TB, no čoskoro bude dodávaný aj s kapacitou 2 TB. Tieto disky majú obmedzenú päťročnú záruku a bezplatnú technickú podporou. Viac informácií nájdete na kingston.com.