KC2000 – nová generácia NVMe PCIe SSD

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou spoločnosti Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, ohlásila KC2000, svoju novú generáciu M.2 NVMe™ PCIe SSD diskov pre firmy a náročných používateľov. NVMe PCIe SSD disky Kingston KC2000 majú vysoký výkon vďaka použitiu najmodernejšieho radiče pre rozhranie PCIe 3.0 × 4 a 96-vrstvej 3D TLC NAND flash pamäte a ponúkajú mimoriadnu rýchlosť čítania až 3.200 MB/s a zápisu až 2.200 MB/s1. Okrem toho majú vynikajúcu výdrž a pomáhajú používateľom zvládať lepšie a rýchlejšie prácu so stolnými PC, pracovnými stanicami aj počítačovými systémami s vysokým výkonom (HPC).

062019_2351_Kingstonpri2.jpgKC2000 je disková jednotka s interným šifrovaním, ktorá podporuje komplexnú ochranu dát pomocou 256-bitového hardvérového AES šifrovania a umožňuje použitie bezpečnostných riešení na základe TCG Opal 2.0 od nezávislých dodávateľov softvéru, ako sú Symantec™, McAfee™, WinMagic® a ďalšie. Má tiež vstavanú podporu pre Microsoft eDrive, špecifikáciu zabezpečenia dátového úložiska pre použitie s BitLocker.

“KC2000 je určený pre klientov s vysokými nárokmi na výpočtový výkon, najmä pre intenzívne pracovné zaťaženie v aplikáciách na PC a pracovných staniciach, ktoré vyžadujú rýchlosť a spoľahlivosť,” povedal Tony Hollingsbee, obchodný manažér Kingston zodpovedný za predaj SSD diskov v regióne EMEA. “Tento typ disku má väčšiu flexibilitu, je k dispozícii v niekoľkých kapacitách až do 2 TB2 a jeho kompaktný formát M.2 šetrí miesto v počítači. KC2000 je ideálny SSD pre používateľov, ktorí chcú výhodný upgrade dátového úložiska.”

NVMe PCIe SSD disky KC2000 sú k dispozícii v kapacitách 250 GB, 500 GB, 1 TB a 2 TB2 a majú obmedzenú päťročnú záruku s bezplatnou technickou podporou. Viac informácií nájdete na kingston.com.

Vlastnosti a parametre NVMe PCIe SSD diskov Kingston KC2000:

 • Extrémne rýchle rozhranie NVMe PCIe
 • Plná podpora zabezpečovacích funkcií (TCG Opal 2.0, 256-bitové AES, eDrive)
 • Ideálne pre stolné PC, pracovné stanice a počítačové systémy s vysokým výkonom (HPC)
 • Kapacita až do 2 TB2 pre upgrade PC
 • Formát: M.2 2280
 • Rozhranie: NVMe PCIe Gen 3.0 × 4 linky
 • Kapacita2: 250 GB, 500 GB, 1 TB, 2 TB
 • Radič: SMI 2262EN
 • NAND: 96vrstvá 3D TLC
 • Šifrovanie: 256-bitové hardwarové AES šifrovanie
 • Záruka/podpora4: Obmedzená 5 ročná záruka s bezplatnou technickou podporou

1 Neoptimalizovaný výkon pri použití základnej dosky s rozhraním PCIe 3.0. Rýchlosť sa môže líšiť v závislosti na hostiteľskom hardvéri, softvéri a použití. Náhodné čítanie/zápis 4 kB blokov testované nástrojom IOMETER pri veľkosti oddielu 8 GB.

2 Časť kapacity uvedenej na flash pamäťovom zariadení sa používa pre formátovanie a ďalšie funkcie, a nie preto k dispozícii pre ukladanie dát. Skutočná dostupná kapacita na ukladanie dát je teda menšia, než aká je uvedená na produktoch. Ďalšie informácie nájdete v príručke Kingston Flash Memory Guide na kingston.com/flashguide.

3 Celkový možný počet zapísaných bytov (TBW) je odvodený podľa testovacej metódy JEDEC Client Workload (JESD219A).

4 Obmedzená záruka na 5 rokov alebo “percento opotrebenia”, ktoré možno zistiť pomocou aplikácie Kingston SSD Manager (Kingston.com/SSDManager). U NVMe SSD diskov bude mať nový nepoužitý produkt Percento opotrebovania s hodnotou 0, zatiaľ čo produkt, ktorý dosiahol limitu záruky, bude mať Percento opotrebenia s hodnotou väčšou alebo rovnou 100.