Kedy oceníte náhradné diely na mobily

Už to je raz tak, že naša technika sa pokazí práve v čase, keď máme tisíc ďalších výdavkov. Rozpadá sa vám mobil a nemáte na kúpu nového? Stačí siahnuť po originálnych náhradných dieloch.

Kedy oceníte náhradné diely na mobily
Kedy oceníte náhradné diely na mobily (Foto: PR)

Náhradné diely na mobily sú vaše záchranné koleso

Aj vy ste si všimli, že staršie telefóny mali tendenciu vydržať oveľa viac ako novšie typy? Či spadli zo schodov priamo na betón, alebo sa ponorili do vody, boli nesmrteľné ako Chuck Norris, a práve preto sa stalo, že sme jeden mobil často využívali aj desať rokov. Dnes je ale situácia iná, pretože aj náš životný štýl sa zmenil. Kým predtým sa telefóny používali len na vybavovanie telefonátov, dnes sa stali naším malým počítačom. Denne ich berieme do rúk niekoľkokrát, preto sa ani nehodno čudovať, že sa opotrebujú rýchlejšie. Nahrádzať však dvojročný mobil novým iba preto, že má prasknutý displej či nefunkčný reproduktor? Určite nie. Veď ponuka náhradných dielov na mobily je pestrá a cenovo výhodnejšia. Pri kúpe náhradných dielov na mobil je zároveň vhodné popremýšľať o lepšej ochrane zariadenia, napr. formou ochranných obalov či krytov, tak bude šanca, že nebudete musieť použiť ďalšie náhradné diely, oveľa vyššia.

Aký model mobilu, taký náhradný diel

Keď sa vám stráca obraz pred očami a z telefónu z času na čas čosi odpadne, zrejme sa vaše zariadenie dostalo do stavu, keď je vhodné premýšľať o menších kozmetických úpravách. Veď nový LCD displej, šošovka fotoaparátu alebo akékoľvek tlačidlo nájdete medzi náhradnými dielmi na mobily vo výhodných cenách, zvlášť ak ich porovnávame s cenou za nový mobil. Pozor si však treba dať na to, aby boli vybrané náhradné diely originálnym produktom alebo aspoň schválené výrobcom vášho zariadenia. Inak by sa mohlo stať, že váš mobil bude fungovať ako nový iba chvíľu a neskôr sa vaše šetrenie prejaví v jeho slabej batérii či zlých funkciách. Náhradné diely na mobily sa vyrábajú pre každý jeden typ mobilu, a tak máte istotu, že aj tomu vášmu sadnú ako uliate.

Text:PR