Jot – No more fingering

Spoločnosť Adonit vytvorila zaujímavý koncept stylusu, pera určeného pre dotykovo-kapacitné displeje. Adonit prináša precíznu kresbu pera a inovatívny dizajn.

Hromadný nárast v predajnosti tabletov prinútilo spoločnosť k veľkej výzve ako najefektívnejšie využiť dotykový displej iPadu pre prácu, ale aj pre zábavu. Komunikácia a pohodlnosť prstov s displejom je najprirodzenejšia, ale stráca na presnosti, ktorá väčšine majiteľom tabletov chýba. Na precíznu presnosť pera slúžia stylusy, ktoré sa snažia riešiť tento problém. Väčšina z nich sa zameriava buď len na presnosť alebo dizajn a prevažne všetky sú vyrobené z lacného plastu s gumenou špičkou. Jot z dielne Adonit, zodpovedá vysokým požiadavkám funkčnosti a dizajnu, čím sa oddeľuje od svojich konkurentov ako je Bamboo, ktoré sa pri dennodennej práci rýchlo opotrebuje.

Kovové telo Jot je dobre vyvážené a ideálne padne do ruky. Precízne kopíruje váhu a tvar klasického tuhového pera, čím sa v ruke drží prirodzenejšie. Unikátnu presnosť guličkového mechanizmu, ktorý pevne udržuje hrot stylusu na dotykovom displeji, ocenia hlavne grafici a ľudia, ktorí radi kreslia a zaznamenávajú svoje nápady a inšpirácie. Táto vlastnosť umožňuje používať Jot v rôznych uhlov a tým sa zvyšuje jednoduchosť jeho využitia, pretože nahradzuje spôsob držania ceruzky alebo pera.

V nasledujúcom videu si môžete pozrieť postrehy  fotografky a výtvarníka z používania Jot stylusu.

[youtube id=”081R31SMTd4″ width=”600″ height=”350″]

 

Precision Disk

Ball Point

 

Heavy Metal

 

Protective Cap