John Ive pre RED – Dizajn, ktorý pomáha

Charitatívna značka RED, ktorá zastrešuje viacero známych značiek našla spôsob ako prostredníctvom obľúbených produktov pomôcť bezbranným a chorým ľudom. RED vytvára partnerstvá so značkami, ktoré vytvoria svoj produkt v limitovanej edícii a následný profit z predaja tejto kolekcie slúži na boj a výskum proti nevyliečiteľnej chorobe AIDS. Táto prospešná spolupráca sa každým dňom rozrastá. Veď prečo aj nie, keď jej zakladateľom a ambasádorom je samotný Bono– spevák z kapely U2.

Najnovšia charitatívna akcia vo farbe červenej sa bude konať 28.novembra v meste veľkého jablka, New Yorku. Čo je zaujímavé pre túto udalosť je to, že kurátorom aukcie bude senior viceprezident dizajnu Applu John Ive a austrálsky dizajnér Marc Newson.

Ich zbierka obsahuje veľké množstvo originálnych technologických výrobkov s jedinečným dizajnom a jedinečným prevedeným, ktoré je prepojené s charitatívnou aukciou RED. Jedná sa o špeciálne navrhnuté výrobky pre špeciálnych záujemcov.

„Je to fantastická česť, predstaviť zbierku produktov spolu s dizajnérom Markom. Každý kus predstavuje hodnotu premyslenej konštrukcie. To čo sme vytvorili, nie je len komentárom k našej kultúry, ale samozrejme v mnohých prípadoch ju aj definuje. RED robí rozdiel v kvalite života miliónov ľudí a je mi obrovskou cťou byť súčasťou tak významného a hodnotného partnerstva,“ povedal John Ive.

Výstavisko Sotheby podotklo, že na prvej „červenej “ aukcii sa podarilo vyzbierať úctyhodných 40 miliónov dolárov. V tomto roku obsahuje zbierka moderného umenia nový červený Mac Pro, ktorého cena sa odhaduje v rozpätí od 40 000 až 60 000 dolárov. Súčasťou tejto aukcie budú aj predmety ako originálny kozmonautsky skafander, ktorý bol použití na sovietskej vesmírnej misii, Stromtrooper helma z Hviezdnych vojen Georga Lucasa a veľa iných zaujímavých predmetov.

V našej galérii môžete vidieť pár výrobkov, ktoré budú na „červenej“ aukcii ponúknuté.