iTunes 11 – najpokrokovejší všetkých čias

Nová verzia prehrávača hudby a synchronizačného centra od Apple prináša viac zmien ako si na prvý pohľad myslíte! Nový moderný dizajn zatienil aj množstvo nových možností, vďaka ktorým iTunes opäť urobil obrovský krok napred.

Pokiaľ ste svoj iTunes doposiaľ neaktualizovali urobiť tak práve teraz a nebudete ľutovať. Aktualizáciu spustíte cez program “Apple Software Update” alebo priamo v iTunes kliknutím na “Help” -> “Check for Updates”.

Úplný zoznam zmien:

  • Kompletný re-dizajn. Prináša veľkú zmenu, ktorá vyzerá úžasne a je nesmierne vydarená. Zjednodušenie ikon nástrojov v spojení s edge-to-edge dizajnom spája eleganciu a funkčnosť. Zmenou výzoru prešli všetky časti programu, rovnako aj iTunes Store plný čistých línii.
  • Dostupnosť k zakúpenému obsahu cez iCloud. Vaše hudba, filmy a seriály uložené na iCloud sú teraz dostupné priamo vo vašej iTunes knižnici. Stačí sa prihlásiť na Apple ID a uvidíte kompletný zoznam zakúpených položiek.
  • Funkcia “Up Next” . Hneď môžete vidieť, ktoré skladby nasledujú v prehrávaní. Stačí kliknúť na ikonu funkcie a objaví sa celý zoznam, ktorý môžete ďalej upravovať presne podľa vkusu.
  • Nový mini-prehrávač. “Menej je niekedy viac” to presne si asi povedal Apple pri navrhovaní ďalšej mimoriadne vydarenej funkcie, ktorú skutočne oceníte. Obsahuje všetky dôležité informácie o prehrávaní a zbytočne vás nezaťažuje veľké okno.
  • Zlepšené vyhľadávanie, ktoré v iTunes nebolo nikto funkčnejšie a jednoduchšie. Hneď sa zobrazia úplne všetky výsledky.
  • “Playback syncing” – drobnosť, ktorá poteší. Už sa viac nemusíte zaťažovať rozmýšľaním, kde sa skončilo so sledovaním vášho obľúbeného filmu alebo seriálu. Keď kedykoľvek začnete rovnaký titul sledovať na iPod-e, iPhone-e, iPad-e alebo Mac-u, prehrávanie začne z miesta, kde ste naposledy prestali.

Okrem bežných aktualizácii nový iTunes prináša aj jednu vychytávku, ktorá pre Slovákov prišla práve včas. Len prednedávnom totiž vybraný slovenský Apple Premium Reseller začali predávať rôzne (pre AppStore alebo iTunes obchod) darčekové karty “Gift Cards” vo viacerých hodnotách (15, 25 a 50€). Donedávna bol jediný spôsob aktivácie poukazu zadaním dlhého kódu do iTunes. Od teraz môžete kód štýlovo naskenovať pomocou webkamery ako vidíte na obrázku nižšie.

Apple síce uvoľnenie aktualizácia na verziu 11 dlho odkladal, ale čakanie určite stálo za to. iTunes výrazné zmeny bezpochyby zmenili k lepšiemu a tak sa stal najlepším aký kedy bol.