iPhone ako súčasť inteligentnej domácnosti

Dnes už nie je žiadny problém vidieť ovládať iPhonom automobil alebo používať iPad v kuchyni. Vývojári pracujú na rôznych možnostiach ako uplatniť nové technológie a priniesť komfort používateľovi. Podobným smerom sa uberá aj spoločnosť UBE. Vo februári tohto roku prišli s riešením ako ovládať všetky svetlá v dome prostredníctvom iPhone.

Spoločnosť navrhla vlastný vypínač, ktorým nahradíte Váš v domácnosti. Inštalácia je podobná ako pri klasickom vypínači tak by nemal byť žiadny problém. Tento vypínač sa pripojí na domácu wifi sieť a je pripravený na použitie. Pohybom prsta po vypínači regulujete svetlo v miestnosti. Po stiahnutí aplikácie do telefónu môžete regulovať svetlo napríklad z postele. Pristupovať k vypínačom môžte aj napríklad z práce. Môžete kontrolovať či ste zhasli alebo keď sa vraciate domov tak si po ceste zažnete svetlo.

Po nainštalovaní viacerých vypínačov do rôznych miestností si tieto miestnosti pomenujete a presne viete kde svietite a kde nie. Táto technológia Vám umožňuje merať aj spotrebu energie, teda koľko spálite a po zadaní jednotkovej ceny Vám vypočíta koľko ste spálili energie v ktorej izbe a hlavne čo Vás to stálo. Prostredníctvom jedného kliknutia môžete aj vypnúť všetky svetlá v domácnosti.

Zariadenie podporuje klasické žiarovky, žiarivky a LED svietidlá. Ak má svietidlo funkciu postupného stmievania tak je podporovaná. Spoločnosť počíta do budúcna aj s inteligentnými zásuvkami. Aplikácia tiež ráta s rozšírením na domáce spotrebiče ako napríklad TV, alarm a podobne. V budúcnosti by sme mohli napríklad touto aplikáciou ovládať celú domácnosť. Momentálne sa dá predobjednať 20 vypínačov za 200 USD. Distribúcia by mala začať v júly tohto roku.

 

[youtube id=”siS0Xhldvns” width=”600″ height=”350″]