iPhone 5S a 5C oficiálne na Slovensku už od 25. októbra

Apple dnes zverejnil svoje plány rozšírenia dostupnosti nových modelov telefónov iPhone 5S a iPhone 5C. Slovensko sa dostalo do druhej vlny, ktorá sa dočká mobilných noviniek spoločnosti už 25. októbra 2013.

Ceny by mali byť približné ako sú momentálne v Nemecku. Aktuálne ceny v Nemecku sú za 16 GB iPhone 5S bez viazanosti 699 EUR, 32 GB 799 EUR a 64 GB 899 EUR. iPhone 5C je o sto eur lacnejší, takže 599 EUR za 16 GB a 699 EUR za 32 GB, v 64 GB verzii dostupný nie je. Telefóny sú momentálne dostupné v USA, Austrálii, Kanade, Číne, Francúzsku, Nemecku, Hong Kongu, Japonsku, Puerto Rico, Singapure a Veľkej Británii.

V druhej vlne okrem nás sú Rakúsko, Belgicko, Bulharsko, Chorvátsko, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzska západná India, Grécko, Maďarsko, Írsko, Taliansko, Lotyšsko, Lichtenštajnsko, Litva, Luxembursko, Macao, Malta , Holandsko, Nový Zéland, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Reunion Island, Rumunsko, Rusko, Slovinsko, Južná Kórea, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Taiwan a Thajsko.

V ďalšej vlne šírenie sa bude pokračovať od 1. novembra 2013 pre krajiny Albánsko, Arménsko, Bahrajn, Kolumbia, El Salvador, Guam, Guatemala, Indie, Macedónska, Malajzia, Mexiko, Moldavsko, Čierna Hora, Saudská Arábia, Turecko a Spojené arabské Emirates.