Ipad aplikácie a príslušenstvo pre študentov

Ste študent a ste šťastným vlastníkom iPadu ? Tak tu máme pre vás pár aplikácií a nejaké to príslušenstvo, ktoré by vám určite nemalo chýbať.

Začiatkom tohto roka spoločnosť Apple predstavila aplikáciu iTunes U. Už z toho bolo jasné, že Apple chce svoje iPady posunúť hlavne do školského sveta. Pre študentov to znamená, že iPad sa rýchlo stáva silný nástroj pre výučbu, čo je určite lepšie než čítanie učebníc.

Prenosná klávesnica

Nie pre každého znamená písanie na iPade problém, ale nájdu sa ľudia, ktorým vyhovuje klasická “veľká” klávesnica. Nezáleží na tom, či si vyberiete Apple alebo vlastnú bezdrôtovú klávesnicu. Avšak z vlastnej skúsenosti by som odporúčal tú od Apple. Má krásny robustný tvar a design, písanie na nej je pohodlné, je ľahká a hlavne sa predáva za rozumnú cenu (69 €). Písanie malého množstva textu na iPade nie je problém, ale keď budete musieť toho napísať aj 2 strany a viac, tak sa určite hodí nejaká bezdrôtová klávesnica.

Stylus

Rovnako ako prenosné klávesnice,aj  stylus bude kľúčovým nástrojom pre anotáciu dokumentov v elektronickej podobe a pre kreslenie obrázkov a diagramov. V mnohých prípadoch je  prst trochu nešikovný, a stylus vám umožní značkovanie poznámok a dokumentov s omnoho väčšou presnosťou. Jemný hrot stylusu príde veľmi vhod pri vypracovávaní podrobných tabuliek a grafov počas vyučovania alebo podčiarknutie textu v PDF. Rovnako ako u klávesnice, existuje na trhu veľké množstvo stylusov. Mali by ste urobiť svoj vlastný prieskum a vybrať si ten, ktorý vám najlepšie vyhovuje. Ja by som navrhoval sa pozrieť napríklad na Targus Stylus alebo Bamboo Stylus. Na jeho požívanie si musíte chvíľu zvykať. Stylus ponúka vyššiu presnosť,umožní  vám byť efektívnejší a účinnejší pri kreslení v poznámkach alebo značkovaní dokumentov, a dokonca keď nemáte klávesnicu v pohotovosti, môžete vyskúšať aj rukopis.

 Notability – aplikácia na písanie

Notability je jedna z popredných aplikácií zápisníka, ktoré sú k dispozícii a je jedným z najobľúbenejších a najčastejšie používaných aplikácií u študentov. Je nabitá funkciami a je jedna z mála aplikácií na písanie poznámok, ktoré ponúkajú všetko, čo väčšina študentov potrebuje. Notability ponúka 1) poznámky v textovej podobe, 2) rýchle, plynulé a plne integrované funkcie kreslenia, 3) audio záznam s možnosťou replay 4) a schopnosť organizovať poznámky do notebookov . Notability stojí 0,79 € tu.  Ďalšie aplikácie, ako je Evernote (zadarmo) ponúkajú možnosť robiť si poznámky pomocou textového vstupu, ale z nášho pohľadu notability je vhodnejšia pre potreby priemerného študenta, a preto je lepšia voľba.

iAnnotate PDF – aplikácia na čítanie

iAnnotate PDF je dobre navrhnutý, bohatý PDF reader. Hoci iAnnotate PDF je pomerne drahý za 7,99 € tu, ponúka najlepšie riešenie pre študentov, ktorí čítajú veľa elektronickej literatúry.  Je vybavený schopnosťou organizovať dokumenty do vytvorených zložiek s hierarchiou, ktorá je jednou z funkcií, ktorá odlišuje túto aplikáciu od konkurenčných.iAnnotate PDF môžete používať na čítanie a komentovanie akejkoľvek digitálnej literatúry.  V iAnnotate formáte PDF si môžete ľahko prehľadávať všetky dokumenty (ak tieto dokumenty obsahujú textový obsah), a preto je na čítanie ľahký a veľmi rýchly pri  dôležitých dokumentov, priechodov a citácií.To príde veľmi vhod pri štúdiu na skúšky alebo hľadanie odkazov pri písaní dokumentov. Pri čítaní dokumentov pomocou iAnnotate PDF, môžete s textom pracovať použitím rôznych techník, ako je podčiarknutie, zvýraznenie, textové poznámky, kresby a zvukové poznámky. Môžete si  dokonca nastaviť farebné schémy.

Môžete tiež svoje dokumenty zdieľať na sociálnych sieťach alebo priamo cez aplikáciu Dropbox.

SimpleMind+ – aplikácia vhodná na brainstorming

SimpleMind + je  aplikácia určená pre brainstorming a organizovanie myšlienok a konceptov. Pre priemerného študenta, sa môže táto aplikácia hodiť pri počiatočných fázach písania na papier alebo pri spolupráci s ostatnými študentmi na projektoch. Aplikácia je vo verzii zadarmo a platenej ($6.99).

Využívať ju môžete ako som spomínal pre vytvorenie prezentácií, projektov alebo niečoho čo treba dať na ” papier “. Rozhranie aplikácie je veľmi jednoduché. Pre niektorých užívateľov môže byť vhodné zväčšenie obrazovky pomocou AirPlay kde môžu túto aplikáciu prezentovať aj na nejakých zasadnutiach.

Náš web sa vám snažil nájsť asi tie najlepšie aplikácie, ktoré môžete nájsť na Appstore pre svoj iPad. Samozrejme nezabudli sme na iWork, ktorý patrí k samotnej špičke. My sme vám len ukázali rôzne alternatívy pre zlepšenie vášho štúdia. Nakoniec sa ešte možno dočkáme Microsoft Officu pre iPad, ktorý bude takisto veľkou pomocou. Dúfam, že sa vám naše aplikácie páčili a určite nás sledujte aj naďalej.