Interaktívny pomník v tvare iPhonu 5

Ak sa by ste sa chystali na návštevu do Ruska a ste obdivovateľ firmy Apple, určite si nenechajte ujsť pomník interaktívneho iPhonu 5, ktorý pred niekoľkými dňami predstavili v Petrohrade na počesť Steva Jobsa. Pomník s dotykovou obrazovkou je vysoký 6 stôp a disponuje aj s dvoma kamerami.

Na prednej strane obrovského iPhonu cez display môžeme vidieť prezentáciu s fotografiami a videá pripomínajúce kľúčové momenty zo života bývalého riaditeľa Apple. Nechýbajú ani jeho slávne výroky, ktoré sú preložené do niekoľkých jazykov. Na zadnej strane sa nachádza QR kód, ktorý po naskenovaní cez smartphone načíta webstránku venovanú Jobsovi.

Gigantický iPhone vytvoril umelec Gleb Tarasov, ktorého si vybrala porota zo súťaže Progress IT s pomedzi 200 uchádzačov a projekt má názov “Sunny QR Code”. iPhone je umiestnený na nádvorí štátnej univerzity v Petrohrade (University of Information Technologies, Mechanics and Optics).

Interaktívny iPhone nie je jediná socha, ktorá bola postavená na pamiatku Jobsa. Úplne prvú sochu Steva Jobsa na svete odhalila grafická spoločnosť v Budapesti, o ktorom sme vás informovali v tomto článku.

Zdroj: dailymail.co.uk