Instattoo – Navrhnite si vlastné tetovanie

Dizajnérske štúdio Amido vytvorilo aplikáciu Instattoo z vlastnej potreby originálneho návrhu tetovania vo forme jednoduchého generátora tetovania, ktoré je možné individuálne optimalizovať podľa vlastného vkusu. Instattoo iOS aplikácia dokáže vytvárať motívy tetovania pre ľudí, ktorí sa neboja zveriť svoj osud svojmu mobilnému zariadeniu.

Aplikácia je navrhnutá pre ľudí, ktorí nemajú záľubu v kreslení. Celý koncept funguje na princípe podobnom kaleidoskopu. Podľa vývojárov, aplikácia používa pokročilý algoritmus pre generovanie vzorov “na základe náhodného výberu.” Vyberiete si základný vzor a štýl a pohybom po displeji iPadu si už iba optimalizujete námet, ktorí vás osloví a zapáči sa vám. Jednou z nevýhod je menšie množstvo variácii, ktoré sú zahrnuté v možnostiach aplikácie a tak je veľká pravdepodobnosť, že rovnaké tetovanie bude mať aj iný používateľ Instattoo aplikácie. Vygenerované návrhy si môžete ukladať, podeliť sa s nimi s priateľmi prostredníctvom sociálnych sieti aj vytlačiť vo vysokom rozlíšení.

Nápad aplikácie sa radí medzi originálny koncept využívajúci vizuálny generátor, ktorý je prispôsobený na dotykový displej iOS zaradenia. Aplikácia kombinuje jednoduché tvary, ktoré skladá do pekných obrazcov, no podľa môjho vkusu sú až príliš jednotvárne a na trvalé tetovanie nevhodné. Blíži sa letná sezóna opaľovanie a pre letné spestrenie sa radšej prikláňam k henne, ktorá sa po čase sama odstráni a nezanechá trvalé následky.

[youtube id=”IrFERhkRhYk” width=”600″ height=”350″]

Svoje jedinečné tetovanie si môžete zakúpiť už za 2,39 € prostredníctvom AppStoru TU.