Instaprint – Vytlačte si vaše zážitky

Máte radi fotenie a následnú úpravu fotiek v Instagrame ? Určite túto aplikáciu na úpravu fotiek všetci poznáte, tí z vás, čo to počujú prvýkrát si o nej môžu bližšie prečítať v našom článku. Prečo spomínam Instagram? Už z názvu Instaprint si môžete domyslieť, že tieto veci majú veľa spoločného. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Čo je to Instaprint?

Instaprint je jednoducho lokálne Photobooth zariadenie, s ktorým si môžete vytlačiť vaše fotky z Instagramu. Ak ku tomu tiež obľubujete Polaroid fotky tak sa máte na čo tešiť. Instaprint vznikol z prostého dôvodu. Nadšenci Instagramu nechceli mať len svoje fotky uložené niekde v počítači ale chceli ich mať napr. doma pripnuté na nástenke alebo nalepené niekde v albume. Pár dizajnérskych hláv sa dalo do kopy a tak vznikol Instaprint.

Ako funguje ?

Instaprint nefunguje na princípe atramentových kaziet, ktoré neustále potrebujú výmenu. Ale používa inkless technológiu. Tá funguje tak, že v papierikoch je ukrytá asi miliarda drobných farebných kryštálikov, ktoré sú uložené v CMY vrstvách. Farba sa potom aktivuje teplom. Znamená to, že fotky sú ihneď suché  a navyše sú papieriky vode odolné. Kvalita vytlačených fotiek je celkom slušná. Vytlačenie fotografií je hračka. Pripojenie funguje cez Wi-fi, čo znamená, že môžete byť aj 2 km od zariadenia a máte možnosť okamžitého tlačenia. Dokonca si môžete nastaviť aj čas, kedy by ste si chceli fotku vytlačiť.

Ak chcete vidieť ako to funguje v praxi tak si pozrite  video nižšie.

Instaprint.me

Na Instraprint.me budú všetky vaše fotografie z rôznych udalostí bezpečné uložené. A tak budú mať všetci vaši kamaráti prístup online ku vaším fotografiám.

Instaprint je skvelá voľba pre všetkých, ktorí radi fotografujú a chcú zdieľať  svoje zážitky s ostatnými. Dizajn tohto zariadenia je krásny a myslím, že si dali na ňom veľmi záležať. Žiaľ, na Slovensku ho nekúpite predáva sa na stránkach Instaprintu za cenu 399 $ , čo predstavuje asi 302 €.