Infinity Blade 2 – recenzia

Infinity Blade II ako pokračovanie skvelej jedničky s úžasnou grafikou a stovkami rôznych zbraní a vychytáviek. Druhý diel sa od svojho staršieho brata niečo naučil, napríklad podporu retina displeja a nového grafického enginu. Hru som testoval na novom iPade a iPhone 4S a jej chod je úžasný, hra nepadá a obsahuje podporu iCloudu a Game Centeru.

Mike Capps zo spoločnosti Epic Games, kde pôsobí ako CEO dostáva pravidelne na posledných keynotoch spoločnosti Apple priestor, aby s novým produktom (iPhone 4S, iPad “3”) predstavil aj nový diel ságy Infinity Blade. Zakaždým produkt predstaví a kolega odohrá krátke demo pre ukážku.

Hra má pomerne rozsiahly príbeh, ktorý sa v priebehu hrania opakuje a rozširuje, na začiatku ma presviedčala povedať, že bude nudná, ale to skutočne nie je! Každé ďalšie kolo tzv. Rebirth je o niečo zaujímavejšie a ťažšie, pretože nie len vám, ale aj protivníkom stúpa XP a nakupujú lepšie zbrane.

Dej sa odohráva pravdepodobne v Ázii  a ide skôr o fantasy, než o historické bitky. V roli bojovníka menom Siris idete zmasakrovať vrahov, ktorí vám zabili otca, keď šiel zabiť zlého kráľa. Neustále zlepšujete svoje vybavenie a zbrane. Na výber máte hneď niekoľko možností, buď ľahšie zbrane, ťažké, alebo dvojité meče. Zbrane vylepšujete drahokamamy tzv. gémy, ktoré buď nachádzate po hrade, ktorým sa prebojováváte, alebo kupujete.

Samotný príbeh sa odohráva na hrade onoho zlého kráľa a jeho okolia, kde narazíte na rôznych protivníkov, napr. prerastlú korytnačku, alebo rytierov a mutantov. Súboj s každým z nich je individuálny a rozlične ťažký.

Dovolím si povedať, že Epic Games ťahá z Apple hardweru skutočne maximum a preto sa príbeh odohráva na vopred určených trasách, a tak nemá hráč možnosť väčšej interakcie s okolím, ale to vôbec nevadí, kedže ide o tú najlepšiu pecku, ktorú si na dotykovom displeji či iPhonu, alebo iPade poriadne užijete! K dispozícii máte rôzne komba a kúzla, ktorými protivníka dobijete akokoľvek chcete.

Verdikt 

Infinity Blade II patrí k najlepším hrám na iOS a grafika vás skutočne uchváti. Nie je to hra na desaťhodinové hranie v kuse, ale po malých troškách vás čakajú stovky hodín plných bitiek a prepracovaného príbehu.

Stiahnuť si ju môžete tu (5,49€).

Napísal Tomáš Fiala