Hudba priamo z oblakov

iCloud, Skydrive, DropBox, či Cloud… Tieto služby určite nemusíme nikomu predstavovať. Všetky služby sú vzdialené úložiská, ktoré majú vaše súbory v “oblakoch”. Francúzska letecká spoločnosť Air France sa s myšlienkou “subory v oblakoch” pohrala ešte viac a vznikla aplikácia Music in the Sky. Ako to už z názvu vyplýva, jedná sa o hudobnú aplikáciu, v ktorej sa hudba nachádza doslova v oblakoch.

Stačí ak iPhone alebo iPad zdvihnete k oblakom a začnete hľadať symboly hudby na nebi. Ak nejaké nájdete, stačí zamieriť na jeden symbol a aplikácia skladbu identifikuje. Nájdenú skladbu môžete prehrať a následne zdieľať vašim priateľom cez Facebook. Týmto netradičným spôsobom môžete objavovať nový svet hudby a vytvoriť tak jedinečný playlist.

Skladby na oblohe sa menia aj v závislosti od krajiny, takže ju ocenia najmä cestovatelia. V aplikácii nájdete aj exklúzívne ešte nezverejnené skladby od rôznych interpretov, súťaže a hry. Všetko ale závisí od krajiny, v ktorej sa práve nachádzate. Pre leteckú spoločnosť Air France je to skvelý marketingový ťah, pretože pomocou zábavy sa dostane do povedomia ľudí na celom svete. Aplikácia vyhrala cenu Najlepšia aplikácia pre mobilné telefóny vo Francúzsku na The Strategies/Amaury Media Marketing Grand Prix awards 2013.

Ak chcete preskúmať svet hudby a doplniť vašu hudobnú knižnicu o zaujímavé kúsky, neváhajte aplikáciu vyskúšať. Aplikácia je dostupná zatiaľ iba pre iZariadenia, čoskoro by sa však mala objaviť aj pre mobily s Androidom. Music in the Sky si na svoje iZariadenia viete zadarmo stiahnuť tu.