Hry pre naše nežné polovičky

V internetovom obchode App Store je do dnešného dňa dostupných už vyše 700 000 rôznych aplikácií. Určitý a pomerne veľký zlomok z nich tvoria práve hry. Vybrať si z nich dá človeku poriadne zabrať, tobôž, ak je majiteľ prenosného zariadenia Apple zástupca nežnejšieho pohlavia. Tie majú občas aj špecifickejšie nároky ako chlapi. A keďže nás čítate i vy, milé dámy, tento článok bude venovaný predovšetkým vám.

Poprosil som teda priateľku, aby si vybrala jej obľúbené hry. Tá k ním napísala stručný obsah a spolu s jej pomocou sme tak pre vás pripravili týchto 5 titulov, ktoré by vás mohli baviť. A na záver i jeden malý bonus.

1. Cut the Rope

Táto hra je príťažlivá nie len grafickým spracovaním ale aj samotnou postavičkou – Om Nomom. Ten je krásny zeleňučký, asi mimozemšťan, ktorý rád papá cukríky. Vy tieto cukríky k nemu musíte dostať pomocou lán, prďavých fúkadiel, klobúkov a podobne. Hra má 12 “krabičiek”, v ktorých sa nachádzajú levely s rôznou tematikou. Okrem hviezdičiek sa v nej zbierajú aj malé obrázky, maľované našim krásnym Om Nomom. Túto hru som si obľúbila hneď od samotného začiatku a doteraz sa k nej vždy rada vraciam. Okrem tejto klasickej verzie si môžte stiahnuť aj jej pokračovanie “Cut the Rope: Experiments, prípadne vianočnú verziu, ktorá je dostupná zadarmo.

iPhone verzia (0,89€) : https://itunes.apple.com/sk/app/cut-the-rope/id380293530?mt=8

iPad verzia (3,59€) : https://itunes.apple.com/sk/app/cut-the-rope-hd/id394610743?mt=8

 2. Fish Fury

Veľmi nákazlivá hra s nahnevanou pyraňou, ktorá požiera vtáky lietajúce nad rybníkom. K dispozícii máte niekoľko druhov “zbraní” ako napríklad samurajský meč, motorovú pílu, alebo sa vaša pyraňa zmení na ohnivú, prípadne zelektrizovanú a to vám umožní efektívnejšie zabíjanie vtákov a zbieranie peniažok. Pomocou koruniek tiež môžete odomknúť ďalšie levely v podobe nových rybníkov a silnejších power-ups. Mne sa páči hlavne preto, lebo je pomerne ľahká, dajú sa rýchlo nazbierať peniažky a hlavne sa v nej dá veľa zabíjať 😀

Stiahnuť si ju môžete (0,89€): https://itunes.apple.com/sk/app/fish-fury/id446274591?mt=8

 3. Bag It!

Podobne ako pri nákupe, ukladáte tovar do veľkej papierovej tašky. Ten však musíte naukladať tak, aby sa v nej nič nerozbilo, nepopučilo či nevybuchlo. Nazbieraním modrých medailí sa vám naskytne možnosť ďalších levelov s rôznou náplňou hry, ako napríklad ukladanie vecičiek do tašiek, v čo najväčsom možnom počte do čo najviac tašiek, prinútiť vybuchnúť čo najviac fľaší s colou, či spájanie tovaru tak, aby z toho niečo vzniklo. Táto hra sa mi páči predovšetkým kvôli postavičkám, resp. tovaru, ktorý je milo spracovaný, žmurká na vás, ak ho držíte vysoko, bojí sa a podobne.

iPhone verzia (0,89€) : https://itunes.apple.com/sk/app/bag-it!/id472105113?mt=8

iPad verzia (2.69€) : https://itunes.apple.com/sk/app/bag-it!-hd/id470669340?mt=8

 4. Flight Control Rocket

Skvelá hra na trávenie voľného času od starej známej firmy Firemint. Rovnako pokračovanie, už notoricky známeho Flight Control, no podľa mňa omnoho zábavnejšie, s viac možnosťami a opäť krásnou grafikou a chytľavou hudbou. Cieľom je pristávať na lodi/stanici s rôznymi raketkami, ktoré sú buď vo forme dlhého hada, materskej lode, ktorá vysiela ďalšie malé plavidlá pred seba, či necháva za sebou satelity a podobne.

Universal App (zadarmo): https://itunes.apple.com/sk/app/flight-control-rocket/id501563408?mt=8

5. Burger Queen

Hra, ktorá dokonale preverí vašu šikovnosť v obsluhovaní hostí vo vašom fast foode. Cieľom hry je zarobiť čo najviac koruniek predajom hamburgerov, nápojov, hranoliek a iných príloh. Postupom času sa náročnosť zvyšuje, zákazníci chcú stále viac a náročnejšie menu a vy máte určitý čas, počas ktorého musíte zarobiť čo najviac koruniek. Hra sa mi páči preto, lebo je to taká šikovná záležitosť, ktorá sa dá hrať v pokoji domova alebo počas cesty v natriasajúcom sa vlaku.

Burger Queen (0,89€): https://itunes.apple.com/sk/app/burger-queen/id389716737?mt=8

Burger Queen World (1,79€): https://itunes.apple.com/sk/app/burger-queen-world/id427906372?mt=8

Bonus:

Sudoku 2 – skvelá hra pre vášnivé lúštiteľky (ale i lúštiteľov) sudoku. Máme tu možnosť výberu z rôznych úrovní od flash po expert, a tiež možnosť vybrať si z rôznych tém spracovania dosky a čísel (drevo, sklo, kov, a podobne). Skvelá hra, v ktorej si poriadne ponamáhate vaše mozgové závity (v prípade ťažších obtiažnosti) alebo len vyplníte čas na prestávke, či čakaním na autobus.

V App store sa nachádza universal app, ktorá je zadarmo a potom verzia pre iPhone a iPad samostatne. Jediný rozdiel medzi free verziou a platenými je ten, že pri free máte dole malú reklamu, pokiaľ ste pripojení na internet. Odporúčam teda stiahnúť si verziu zadarmo, keďže okrem reklamy nemá žiadne iné nedostatky.

Universal App (zadarmo): https://itunes.apple.com/sk/app/sudoku/id366247306?mt=8

Obľúbených hier mám samozrejme viac, než len týchto 6, no tieto hrávam najčastejšie a najradšej. Dúfam teda, že som vám v hľadaní nejakej peknej hry pomohla a prajem vám veľa šťastia v prekonávaní levelov.