Hracie ovládače iCade a 8-bitty

Možno si niektorí z vás spomenú na tie časy, kedy sa hry bežne hrávali na veľkých arkádových automatoch.Stačilo niekoľko mincí alebo žetónov a zábava mohla začať. Časy herných automatov sú už za nami. Dnes máme rôzne herné konzoly ako Xbox, Playstation,Wii atď. Avšak, firma ION Audio prichádza so skvelým hracím automatom pre iPad s menom iCade. Dáva tým, opäť nádych klasickým automatom z minulosti.

Hranie na tomto automate je jednoduché. Stačí vložiť iPad do iCade a môžete hrať. Prepojenie je bezdrôtové (cez Bluetooth), a o zábavu v retro štýle je postarané. Ovládanie je presne ako na starých automatoch, joystick a niekoľko tlačidiel. Nemusíte sa obávať, že na iCade nezoženiete žiadnu hru. Partnerstvo s herným štúdiom Atari naviac zaistí, že pre iCade bude k dispozícii aj veľa kompatibilných arkádových hier, s istotou uvidíme napríklad hru Asteroids.

Žiaľ, iCade je celkom drahý špás, predáva sa za cenu 105,53 € a zakúpiť si môžete tu.

Ukážka z hrania na iCade.

[youtube id=”VShbi-hSjhQ” width=”600″ height=”350″]

ICade nie je to jediné, čo od jej tvorcov zasluhuje pochvalu, ako ďalší výtvor vymysleli ďalšiu super retro novinku. A to bezdrôtový ovládač 8-bitty od firmy ThinkGeek.

Dizajnom aj veľkosťou sa podobá na ovládače herného systému NES. Pripojenie k iOS zariadeniam funguje takisto cez Bluetooth. Tento retro ovládač  na svoju prevádzku vyžaduje dve AAA batérie. Takisto ako v prípade iCade sa nemusíte obávať nedostatku hier, fungujú na ňom všetky hry, ktoré idú aj na iCade.

Zakúpiť si ho, je možné len na stránkach ThinkGeek a jeho cena je 25 $, my len môžeme hádať kedy dorazí aj k nám.

[youtube id=”anQat8ygDMo” width=”600″ height=”350″]