Google Chrome definitívne prichádza na iOS !

Ak pravidelne sledujete Apple blogy, mohli ste sa dočítať, že populárny internetový vyhľadávač plánuje vydať taktiež svoju verziu pre  iPhone/iPad avšak boli to len dohady. Nedávno Google túto správu potvrdil, a tak sa môžme tešiť na ďalší prehliadač, ktorý určite zamieša karty ostatným prehliadačom ako sú napr. Opera, Safari, atď.

Ak nerátame Safari, môžeme považovať Google Chrome možno za najlepší webový prehliadač, aký si môžete nainštalovať na počítači Mac alebo PC, a môže byť čoskoro aj najlepším prehliadačom na vašom iOS zariadení. Ak by na iOS mal rovnaké funkcie ako na Androide, bol by pre Safari obrovským konkurentom. Podľa jedného analytika, Google  Chrome  by sa mal dostať do App Store  už v tomto roku – možno do konca tohto štvrťroka.

Google pred troma mesiacmi vypustil betaverziu prehliadača Chrome pre Android. Ten je stále dostupný pre Ice Cream Sandwich a pravdepodobne nahradí Androidovský prehliadač úplne. Internetový gigant si možno trúfne aj na ďalšie mobilné platformy.

Pri riešení toho, že Google chce preraziť na iOS už aj svojim prehliadačom ma napadá myšlienka, čo by nato povedal Steve Jobs ?, ktorý bol známy svojim odporom ku Google (najmä kvôli tomu, že Google vyvinul Android).

Len dúfajme, že z Google Chrome budeme mať lepší zážitok ako z jeho najnovších aplikácií – napríklad Gmail a Google + , ktoré neboli vždy skvelé.