Game Capture HD – záznamy vaších gameplay videí z Xboxu alebo Playstation

Firma Elgato oznámila vydanie Game Capture HD, USB zariadenia, ktoré bude zaznamenávať hru z Microsoft Xbox 360 alebo Sony Playstation 3 a odosielať ho na Mac alebo PC. Malý dongle nevyžaduje žiadne napájanie. Používa HDMI pre záznam HD videa z Xbox 360 a AV pre záznam z PlayStation 3. Elgato používa kompresie videa H.264 na zachytenie 480i, 576p, 720p alebo 1080i videa. Teoreticky bude tiež Game Capture HD pracovať na zachytenie signálov z väčšiny ostatných HDMI povolenými zariadeniami.

Pri snímaní gameplay záberov s týmto zariadením, môžete hrať ďalej na bežnom televízore cez HDMI. Desktop softvér vám umožní upraviť zábery pred uložením, alebo zdieľať videa s priateľmi na Facebooku, Twitteri alebo YouTube.

Ako si dokážete predstaviť, možnosti, ktoré Game Capture HD poskytuje pre nahrávanie a zdieľanie záznamov z hier sú neuveriteľné. Ale nerobte si až príliš veľké nádeje. Nebudete môcť nahrávať televízne programy alebo autorsky chránené filmy z Apple TV. Software vyzerá efektívne a funkčne. Tu si môžete stiahnuť softvér pre Mac zadarmo od Elgato, ale skutočné náklady na zariadenie sú trochu vysoké a to až 200 dolárov. V USA sa do predaja dostane až 1. júna, takže my Slováci si budeme musieť ešte na túto vychytávku nejaký čas počkať.

[youtube id=”AlLrehm7z7w” width=”600″ height=”350″]