FreshApps – Pozor, ešte horúce!

Po dlhšej dobe sa opäť vraciam k našej klasickej rubrike FreshApps, v ktorej sa vám snažím priblížiť moje nadšenie z novovydaných iOS aplikácii a hier. Už dlhšiu dobu som pociťoval nedostatok kreatívnych a nápaditých hier, ktoré by ma prinútili siahnuť po ich stiahnutí a práve preto som sa rozhodol, že sa s vami podelím o moje najnovšie herné poklady.

Tempo rastu aplikácii v AppStore je nezadržateľné a ich počet už prekročil 700 000 aplikácii. Každým dňom sme zaplavení novými appkami a často sú to len mutácie tých úspešnejších. Pravdupovediac som ani neveril, že nájdem niečo, čo ma prinúti zapnúť aplikáciu ešte po jej prvotnom stiahnutí, ale netrvalo dlho a pár takýchto chytľavých niejednohubiek som našiel. Predstavujem vám aktuálny zoznam najlepšieho z najnovšieho.

 

Raiden Legacy  (4,49€)

Pri hraní tejto unikátnej zbierky starých herných klasik som sa akoby vrátil do starých dobrých čias, kedy sa hry robili poctivo. Jedná sa o arkádové hry z originálnej Raiden série od vývojára Seibu Kaihatsu.  Ak ste zatúžili po niečom legendárnom a rokmi overenom, tak stiahnutím tohto akčného titulu sa vrátite do obdobia klasiky. Hry z roku 1990 sú neobohrateľné. Vypustíte vojnové tanky, stíhačky a masívne hordy nepriateľov do vášho iPhonu alebo iPadu. Jedine negatívum je vysoká štartovacia cena, ale ak ste klasik a hlavne ráno, tak túto hru oceníte. Nekupujete si iba jednu ale rovno 4 herné legendy.

Stiahnuť si ju môžete TU.

 

Tesla’s Electric Mist (0.89€)

Táto vydarená point-and-click aplikácia vyšla z dielne iCOOLgeeks, ktorí stoja za úspešnými a rovnako vydarenými hernými aplikáciami ako The Secret of Grisly Manor a The Secret of Moonwall Palace . V tejto hre sa vydáte na stopu objavenia dôvodu zlyhania tajného experimentu, ktorý sa odohral v roku 1800 za obdobia veľkých objavov a vynálezov. Hlavnú postavu ovládate šípkami na displeji a pri prechádzaní jednotlivých tematických prostredí prichádzate do kontaktu s interaktívnym prostredím, ako v klasickej adventure. Celkovo sa jedná o atmosférou nabitý titul, ktorý vzdáva úctu často nedocenenému inovátorovi. Fanušíkovia Teslu a technologických vynálezov s túžbou rozlúštiť mysteriózne rébusy si prídu na svoje.

Stiahnuť si ju môžete TU.

 

Writer Rumble (0.89€)

Vývojári z GameFly Games priniesli klasickú slovnú hru Scrabble v novej sviežej podobe. Vývojári vsadili na chytľaví slogan: „slova ešte nikdy neublížili…až do teraz“. Ak sa spojí jednoduchý princíp skladania krkolomných slovíčok z náhodne vygenerovaných písmen a mix akčných elementov, vznikne typ hry, na ktorý sa dobre pozerá ale najme aj vynikajúco hrá. Najviac ma potešila možnosť multiplayeru, kde si môžete vyskúšať až 6 rôznych charakterov a vyprofilovať si 6 rôznych smrteľných zručností, ktoré potrápia vášho súpera na život a na smrť 3 kola. Popri kvalitnej zábave nebudete mať výčitky, že ste strávili voľný čas hraním nezmyselných videohier, ale odídete s pocitom hrdosti, že sa vzdelávate a obohacujete si anglickú slovnú zásobu.

Stiahnuť si ju môžete TU.

 

Ak ste našli aplikáciu, ktorá vás v posledných dňoch nadchla svojim spracovaním, podeľte sa o ňu príspevkom v komentári s našimi čitateľmi.