FreshApps – Najlepšie z najnovšieho

Po opätovnom preskúmaní všetkých nových aplikácií vám znovu prinášame našu novú rubrikuFreshApps. V tejto rubrike sa budete môcť pravidelne dočítať o tých najlepších aplikáciách, ktoré vyšli do posledných 48 hodín. Tisíce aplikácii pribúda každým dňom v iTunes a namiesto toho aby ste museli byť v pozore a každú hru vlastnoručne vyskúšať, zavádzame túto pre vás zaujímavú rubriku. FreshApps ponúka len aplikácie, ktoré sme osobne vyskúšali a prešli naším kritickým okom. Všetko, čo sa v tejto rubrike dozviete sú nové potencionálne skvosty a vychádzajúce hviezdy v už dosť preplnenom AppStore.

Trendabl (iPhone free)

Táto nenápadná aplikácia v sebe skrýva ďalšiu z množstva sociálnych sieti. Trendabl je však zamerané na publikum, ktoré je závisle na módnych trendoch. Všetci fanúšikovia módy môžu pridávať vlastné fotografie oblečenia a na základe lajkov sa môžu vypracovať až na „tastemakera.“ Jednotlivé fotografie môžete upraviť prostredníctvom rôznych pridaných filtrov a následne ich môžete preposlať aj svojim kamarátom na Facebooku a Twittri.  Aplikácie je zameraná na ženské pohlavie, ktoré určite poteší možnosť pridávania ku každej fotke popis ceny, miesto kúpenia a samozrejme aj značku kúpeného trendy oblečenia.

 

 

Circle-App (iPhone free)

Máte otázky o miestach, kde sa práve nachádzate alebo kde cestujete ? V tejto aplikácií si nakreslíte okruh od miesta, ktoré vás zaujíma na mape a potom položíte otázku. Ľudia, ktorí toto miesto dobre poznajú si okamžite všimnú váš okruh a majú voľný prístup k vašej otázke. Takto môžete dostať dobre tipy na reštaurácie, bary a obchody. Ak by sa táto aplikácia stala používanejšia, určite by pomohla viacerým z nás.

 

 

Mog for iPad (iPad)

Mog je významná aplikácia pre streamovanie legálnej hudby. Hovorí sa, že je to najsilnejší konkurent Spotify aplikácie, takže o jej kvalitách niet pochýb. Mog dokáže streamovať milión skladieb vo vysokej kvalite 320 kbps. Vo free verzii si môžete popočúvať pesničky a zhliadnuť ich CD cover, no ak si predplatíte platenú verziu (10 dolárov mesačne) tak si k ním môžete pozerať aj videoklipy, čítať najnovšie správy zo sveta hudobnej brandže, sťahovať celé albumy a omnoho viac. Bohužiaľ táto aplikácia je zatiaľ dostupná len na US a UK AppStore, no je len otázkou času kedy sa predstaví aj slovenským majiteľom iPadov.

 

BBB: App-ocalypse (Universal free)

BBB: App-ocalypse je ďalšia tower defense hra pre iOS. V hre si zahráte za jedného z 5tich ľudí, ktorí prežili apokalypsu. Vašou úlohou je prežiť návaly útokov zmutovaných zombiekov. Nie je to klasická tower defensa hra, lebo jej unikátnosť je FPS prvok, v ktorom ovládate osobu v priamom režime. Grafika hry má 3-D prevedenie a je na vysokej úrovni. Charakterizoval by som ju ako veľa zbraní, veľa levelov, veľa zombiekov a veľa zábavy!