Facebook predstavil novú aplikáciu na zdieľanie fotografií, urobil tak ranu pod pás pre Instagram

Prednedávnom obletela svet správa, že Facebook kúpil Instagram za niekoľko miliónov amerických dolárov. Pred dvoma dňami nečakane Facebook vydal svoju aplikáciu presne podobnú Instagramu. Tento ťah Facebooku bol priamou ranou pod pás Instagramu.

Táto aplikácia presne vyzerá ako Instagram, jedine sa tieto foto-aplikácie líšia v názvoch. Pre užívateľov Instagramu tak Facebook Camera nebude nijakým prekvapením. Vytvorenie fotografie, jej následné upravenie pomocou jedného zo 14 filtrov, označenie osôb, komentovanie, lokalita a odoslanie na Facebook – to je bežný postup, aký vo Facebook Camera aplikujete, naviac veľmi rýchly.

Šikovne sa Facebook Camera správa aj pri samotnom vytváraní fotografií, kde sa po vyfotení snímkov len uloží do pamäti a vy môžete okamžite vyfotiť dalšiu. Oproti oficiálnemu klientovi je tak nahrávánie fotografií na Facebook cez novú aplikáciu omnoho rýchlejšie a jednoduchšie a to samé platí aj o prehliadaní obrázkov.

[youtube id=”8fJjt068s6s” width=”600″ height=”350″]

Je to celkom solídna aplikácia, ale aby som bol úprimný, ak Facebook pracoval na tejto aplikácii, prečo sa obťažoval na nákup Instagramu? Ak na tejto aplikácii pracoval celý čas a kúpil medzitým krásu a myšlienku Instagramu, tak možno len preto aby urobil koniec Instagramu a zaviedol miesto neho Facebook Camera. Sú to len dohady a v každom prípade ja ostanem verný Instagramu.

Facebook Camera je dostupná zatiaľ iba na americkom AppStore ale vývojari z Facebooku už pracujú na zvyšných verziách. Takže ak máte americký účet môžete si túto aplikáciu stiahnuť zadarmo alebo si musíte pár týždôov počkať pokým dorazí aj k nám.