Epson MG-850HD projektor, premení vaše zariadenie na prenosné domáce kino

Dnes sme si pre vás pripravili recenziu projektora určeného najmä pre vaše iZariadenia. Je to vôbec prvý projektor, ktorý je kompatibilný aj s iPadom, iPhonom alebo iPodom.

Epson Megaplex MG-850HD je kríženec domáceho kina a multimédia, má širokouhlý displej WXGA (1280 x 800) LCD projektor. Hovorím hybridný, pretože v sebe spája vysoký jas (2800 lumenov) a riešenie mnohých multimediálnych projektorov spoločnosti Epson s výkonom domáceho kina. Projektor je možné pripojiť k počítaču cez USB, VGA alebo  HDMI kábel. Umožňuje tiež premietanie prezentácií z pamäťového zariadenia USB. Ďalej, má vstavanú dokovaciu stanicu pre iPad, iPhone alebo iPod, ktorá umožňuje premietanie fotografií, videa a zvuku z týchto zariadení. MG-850HD má menovitý výkon 2800 lumenov s kontrastným pomerom 3000:1.

Dva vstavané 10 wattové stereo reproduktory so štyrmi zvukovými režimami, aby mohol byť použitý ako prenosný domáci projektor bez externých reproduktorov. Tento projektor by som označil ako vaše prenosné domáce kino. A myslím, v každom zmysle  slova “prenosné.” Stačí ľahko zabaliť a pohodlne preniesť, kde už budete chcieť. Vaše zariadenie je “mozog” tohto projektora, a začne pracovať ihneď po zapojení, takže nastavenie trvá len pár sekúnd .

Na Slovensku ho môžete dostať kúpiť tu za cenu 630 €.

Prednosti

  • Vysoký jas – s výkonom 2800 lumenov
  • Plug ‘n Play – pripojenie USB projekty video a zvuk hrá z počítača
  • Vstavaný iPod, iPhone a iPad dock
  • Vstavané stereo reproduktory s výkonom 10 W
  • Rýchle zapnutie a vypnutie

   Špeciálne vlastnosti

  • PCFree Presentation

Táto funkcia umožňuje zobrazenie fotografií (JPG, PNG, GIF a BMP formáty iba) uložené na pamäťovom zariadení USB, a to bez použitia PC.

  • Viacero zvukových režimov

MG-850HD má štyri rôzne zvukové režimy :

Standard – Zvuk v štandardnej kvalite.
Vocal – Zvýší najmä hlasy
Hudba – Vysvetľuje málo ihrisko a ihrisko na vysokej zvuky.
Film – zdôrazňuje nízku ihrisko a high-pitch zvuky.

  • iPad, iPhone a iPod dock

MG-850HD obsahuje vstavaný dock, ktorý umožňuje užívateľovi prístup k hudbe, videám a fotografiám na vašich iOS zariadeniach.  Fotografie zhotovené s vašim iZariadením môžete okamžite prezerať. Dock tiež nabíja pripojené zariadenia a umožňuje prehrávanie hudby s obrazom alebo bez.

  • Auto light sensor

K dispozícii je na hornej časti projektora svetelný senzor , ktorý sníma svetlo v miestnosti a tým aj prispôsobuje jas obrazu.