Dve rohové kamery pre špecifický účel

Spoločnosť Axis Communications oznamuje dva modely špeciálnych kamier určených na inštalácie do rohov. Sieťová kamera AXIS P9106-V Brushed Steel je ideálnou do interiéru výťahov, zatiaľ čo AXIS P9106-V White je kamera, ktorá nájde uplatnenie okrem iného aj v zdravotníctve. Kamery s rozlíšením 3 MP sú špeciálne navrhnuté pre optimálny záber z rohu do rohu. Môžu pokryť až 130° horizontálne a 95° vertikálne bez tzv. „mŕtvych uhlov“.

Biely model AXIS P9106-V je navrhnutý tak, aby eliminoval šancu, že zraniteľné osoby, ako sú osoby v psychiatrickej starostlivosti alebo osoby zadržané políciou, použijú zariadenie k sebapoškodeniu. Audio prenos po sieti je možné zabezpečiť doplnením kamery o externý modul AXIS T6112 s rozhraním pre audio komunikáciu a riadenie vstupov a výstupov (I/O) s technológiou portcast. Vďaka tomu môže kamera tiež zaznamenávať dialóg, napríklad pri inštaláciách v policajných vyšetrovacích miestnostiach. Okrem toho možno kameru ľahko natrieť inou farbou, aby zodpovedala akémukoľvek prostrediu a nijako nerušila alebo nedráždila zraniteľné osoby. Pokiaľ dôjde k zašpineniu kamery, čelné sklo je odolné a ľahko sa čistí s pomocou čistiacich prostriedkov alebo prostého odstraňovača graffiti.

Axis_p9106-v_brushed_steel SModel z leštenej ocele je navrhnutý tak, aby sa hodil k elegantným výťahovým kabínam, napríklad v luxusných budovách v komerčnom prostredí. Kamera nemá žiadne viditeľné skrutky a zaujme štýlovým dizajnom. Ak sa kamera znečistí alebo sa stane terčom vandalizmu, trvanlivé čelné sklo možno opäť ľahko vyčistiť alebo vymeniť podobne ako v prípade bieleho modelu. Nové rohové kamery možno ľahko inštalovať vďaka inovatívnemu montážnemu tesneniu. Dodávajú sa navyše vopred zaostrené a pomáhajú tak technikom rýchlo a správne dokončiť inštaláciu, čo znižuje náklady.

Oba modely majú krytie IK10 a IP66 pre ochranu proti nárazu, nečistotám a prieniku vody. Tieto odolné kamery umožňujú mnoho spôsobov pripojenia zodpovedajúce špecifickému prostrediu inštalácií. Vybrať sa dá medzi napájaním PoE, PoE cez koaxiálny kábel a PoE cez dvojlinkový kábel (konektivitu musí zabezpečiť ďalšie zariadenie). Posledný z variantov je bežná napríklad pre pohyblivú kabeláž vo výťahových šachtách.

Kamery budú k dispozícii v štvrtom štvrťroku.