Dohady o dlho očakávanej Nokii

Spoločnosť Nokia bola jedným z najväčších svetových výrobcov mobilných telefónov, ale s príchodom inteligentných telefónov iPhone a Android zaostávala. V roku 2014 bola divízia Nokia Devices and Services spoločnosti Microsoft predaná. V roku 2016 ale kúpila fínska spoločnosť HMD Global časť podnikov zaoberajúcich sa telefónmi spoločnosti Microsoft a získala licenčnú zmluvu, ktorá jej umožňuje vytvárať smartfóny pod značkou Nokia. Teda vznikla nová nádej na znovuzrodenie tejto značky.

Dohady o dlho očakávanej Nokii

Dohady o dlho očakávanej Nokii (Foto: pixabay.com)

Očakávaná Nokia 9 je doposiaľ najnovší a nepotvrdený model, o ktorom sa špekuluje. Má ponúknuť súčasné technologické maximum a doplniť portfólio značky, ktorá má za sebou zatiaľ len modely strednej triedy.

Špekulácie

Špekulácie sú stále intenzívnejšie, premiéra Nokie 9 sa blíži. Francúzsky web zverejnil fotky a aj keď je na nich telefón z väčšej časti zahalený, vidíme rad dôležitých detailov. Trebárs že telefón dostane slúchadlový jack, USB-Type C, čo je u špičkovo vybavených strojov samozrejmosťou, vidíme čítačku odtlačkov prstov v tlačidle pod displejom, alebo dvojitý fotoaparát.

Pripravovaný smartfón spoločnosti Nokia by mal prísť s 5,5 palcový dotykový displej s rozlíšením 1440x 2560 pixelov. Očakáva sa, že Nokia 9 bude napájaná štvorjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 835 a bude obsahovať 4 GB RAM. Telefón bude mať 64 GB vnútorného úložného priestoru, ktorý sa nedá rozšíriť. Čo sa týka kamier, hovorí sa o tom, že Nokia 9 má zabudovanú 22-megapixelovú primárnu kameru na zadnej strane a 12-megapixelovú prednú pre vaše selfie.

Má bežať na Androide 7.1 a napájaný bude batériou o veľkosti 3800mAh. Využívať bude jedinú kartu SIM (GSM). Medzi možnosti pripojenia patria samozrejme aj Wi-Fi, GPS, Bluetooth, 3G a 4G. To by mal byť charakter mobilného telefónu Nokia 9.

Text: PR