Digitálne publikovanie na iOS zariadeniach

Dnešná technologická doba ponúka  mnoho ciest ako čítať knihy, časopisy či noviny  na mobilných zariadeniach. Dôkazom toho, že ľudia majú o elektronickú formu čítania záujem sú aj elektronické čítačky, ktoré boli hitom Vianoc 2012. My sa však dnes pozrieme na zaujímavú myšlienku slovenskej spoločnosti MONOGRAM Interactive. Vízia digitálneho publikovania na zariadeniach s iOS a Mac OS X sa stala skutočnosťou.

CoverPage

Produkt CoverPage vznikol ako skvelá myšlienka digitálneho publikovania pre ľudí, ktorí nemajú žiadnu skúsenosť s programovaním, ale vydávajú knihy, časopisy alebo noviny Výsledkom toho je, že vypublikovať projekt môže hocikto v redakcii bezohľadu na to či vie programovať alebo nie.

Prínosom je jednoduchosť používateľského prostredia a široká škála multimediálnych možností. Váš časopis, ktorý je v tlačenej podobe iba „obyčajný“ časopis môže na iPade zažiariť a  ponúkať rôzny multimediálny obsah (videá, zvuky, galérie, interaktívne prvky a pod.).

Z počiatku bolo možné publikovať len na Apple iPad no v roku 2012 MONOGRAM rozšíril kompatibilitu aj o iPhone a Android. V súčasnosti sa pripravuje už aj desktopová verzia pre OS X a Windows.

CoverPage Publisher

Prvá zastávka cesty publikácie do samotného zariadenia je v aplikácii na spracovanie časopisu. Neskôr sa dá importovať rôznymi spôsobmi do aplikácie CoverPage Publisher, kde môžete pridávať tieto funkcie:

 Po úprave prichádza na rad vypublikovanie. Aj na to MONOGRAM našiel spôsob. Jednoduchým dialógom všetko publikujete. Samozrejme, výsledok si môžete pozrieť pred publikovaním na počítači ako simuláciu alebo na svojom zariadení v režime „Sandbox mode“.

 

CoverPage Viewer alebo vlastná aplikácia

Koncová zastávka publikácie je server spoločnosti. Od tejto chvíle sa dá publikácia či už z účtu FREE alebo platenej verzie pozerať a je „out“. Už si môžete užívať multimediálny zážitok a sledovať počet stiahnutí.

 

Záver

Platforma CoverPage je rozšírená nielen na Slovensku (PC REVUE, TREND). Zástupené sú aj Spojené štáty a mnohé iné krajiny.

CoverPage má budúcnosť vydláždenú a myslíme, že je to správna voľba pre vaše digitálne publikovanie.

Vyskúšajte si FREE účet a uvidíte sami.

Viac informácií COVERPAGE web

 

Hodnotenie

[checklist]

  • jednoduché rozhranie
  • multimediálne a interaktívne funkcie
  • široká podpora zariadení

[/checklist]

[badlist]

  • nič podstatné

[/badlist]