D-LINK DCS-8000LH – kamera do domácnosti

Domácnosť môžete chrániť na milión spôsobov. Jedným zo základných sú digitálne kamery, ktoré si aj bez veľkých znalostí dnes dokážete sami nainštalovať iba pomocou mobilného telefónu. Privítali sme preto možnosť otestovať jedno takéto cenovo veľmi dostupné zariadenie od spoločnosti D-Link.

d-link-dcs-8000lh-4

Je len o trochu väčšia ako webkamera, no napriek mini rozmerom má kamerka D-Link DCS-8000LH čo ponúknuť. Vo vnútri ukrýva pokročilú elektroniku, ktoré má aj funkcie video analýzy. Kamera tak dokáže rozpoznať pohyb (prípadne aj zvýšenú hladinu zvuku) a vie automaticky posielať varovné správy na mobilné zariadenia svojho majiteľa. Nemá vlastné úložisko, ale video môžete ukladať do cloudu, čo je určite bezpečnejšie ako záznam na nejakú SD kartu. Ak by totiž zlodej našiel kameru a zničil ju, záznam ktorý dovtedy urobila by ostal uložený vo virtuálnom svete internetu a mohli by ste ho použiť na odhalenie páchateľa.

DCS-8000LH-box

Kamera má denné aj nočné videnie s infračervenými LED, ktoré sa automaticky zapnú keď je svetlo nedostatočné pre video. Dióda má dosah až 5 metrov, takže vie pokryť celú miestnosť.

S prepojením na cloud nebudete mať problémy, pretože vám vo všetkom pomôže mobilná aplikácia mydlink home. Mobilom kameru inštalujete a cez mobil sa aj nastavuje. Cez mobilnú aplikáciu máte tiež prístup ku snímanému obrazu, takže sa môžete kedykoľvek pozrieť, čo sa u vás doma práve deje. Všetko je pritom k dispozícii zdarma.

Header-D-Link-DCS-8000LH

Jediné, čo potrebujete, je nájsť voľnú elektrickú zásuvku pre malý USB adaptér. Spotreba elektriny je tak nízka, že môže bežať prakticky nonstop. Nežerie viac elektriny ako nabíjačka na mobil. Dodávaný kábel má ale dĺžku len asi 1,5 metra, čo je naozaj trochu málo. Kamera by totiž mala byť ideálne umiestnená niekde vyššie – na skrini, no toto sa dá riešiť pomocou predlžovačky.

D-Link-8000LH-Photos-09

Kamera na komunikáciu využíva sieť Wi-Fi s veľkým dosahom a šírkou pásma, potrebnou pre hladký HD streaming 720p videa v rámci celého bytu. Pripojíte ju na vašu sieť, zalogujete a môžete ju ihneď používať. Pri jej inštalácii nie je potrebné opisovať žiadne komplikované heslá, pretože má vlastný QR kód na spodnej strane, ktorý ju rýchle nájde a zaloguje. Stačí ho len na výzvu aplikácie nasnímať kamerou mobilu. QR kód má každé zariadenie iný, takže je to pomerne bezpečné riešenie – nestane sa vám, že by ste mali dve kamery s rovnakým “heslom”.

Ako to celé funguje môžete vidieť aj vo videu:

Model D-Link DCS-8000LH je k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 69,90 EUR (1 799 Kč) vrátane DPH, čo je veľmi rozumná cena. V našich e-shopoch sme ju dokonca našli aj za menej ako 50€ (napr. na Mall.sk, na Alza.sk bola len o pár euro drahšia). Za tú cenu netreba váhať – stojí minimálne za vyskúšanie.