Cookoo – analógové „smart“ hodinky

Zmeškali ste niekedy hovor, kvôli tomu, že ste nepočuli zvonenie? Stáva sa Vám často, že sa prichytíte ako kontrolujete nové správy, e-maily alebo Facebook notifikácie na svojom telefóne? COOKOO hodinky Vám pomôžu zistiť, čo sa deje vo Vašom telefóne „real-time“, bez toho aby ste sa ho museli dotknúť. 

Cookoo hodinky spolu s aplikáciou COOKOO AppTM sú navrhnuté na zjednodušenie Vášho života. COOKOO App dokáže odosielať notifikácie pre:

  • Prichádzajúce hovory
  • Zmeškané hovory
  • Facebook správy a príspevky
  • Pripomienky kalendára
  • Alarm a časovač
  • Ak je Vaše zariadenie mimo dosah
  • Ak má Váš iPhone alebo iPad slabú batériu

 

Okrem iného nie sú Cookoo hodinky takmer vôbec odlišné od iných obyčajných hodiniek. Obsahujú koliesko pre nastavenie času a ručičky z materiálu ktorý v tme žiari. Rozdiel je vo veľkosti tela hodiniek, ktoré je trochu väčšie ako bežné hodinky (priemer 44 mm, hrúbka 16,3 mm). Cookoo taktiež obsahujú štyri  tlačidlá pre ovládanie „smart“ časti hodiniek.  Za ciferníkmi je v hodinkách umiestnený LCD display, ktorý zobrazuje notifikácie. Zaujímavosťou je, že ciferníky a LCD display fungujú na rozličné batérie. V neposlednom rade je dobré spomenúť, že Cookoo hodinky sú vodotesné do hĺbky 5 metrov.

Cookoo hodinky disponujú monochromatických displejom, ktorý dokáže zobraziť päť predefinovaných ikon. Pravé horné tlačidlo s označením „Mode“ dokáže prepínať medzi tichým, vibrujúcim alebo zvukovým módom, alebo zvukovým + vibrujúcim módom. Ľavé horné „Light“ určite tlačidlo netreba zvlášť predstavovať. Na vypnutie a zapnutie „smart“ časti hodiniek slúži ľavé dolné tlačidlo „Connect“ a na záver tlačidlo „Command“, vpravo dole, ktoré dokáže odosielať  príkazy do spárovaného zariadenia, medzi ktoré patrí tzv. Facebook „check-in“ alebo zaznamenanie aktuálnej polohy spárovaného zariadenia. Zaujímavou funkciou hodiniek je taktiež diaľková spúšť fotoaparátu, pomocou ktorej sa robia skupinové fotky oveľa jednoduchšie.

 

Momentálne sú Cookoo hodinky kompatibilné iba s iOs zariadeniami, ktoré podporujú Bluetooth verzie 4.0. Pripravuje sa ale podpora pre Android a taktiež Windows Phone.

Pre tých, koho Cookoo hodinky zaujali, sú dostupné v piatich farbách (modrá, ružová, strieborná, čierna a biela) za 129 $ na oficiálnej stránke COOKOO.

[youtube id=”jYgDAQVZLQo” width=”600″ height=”350″]