Comics – Komiksy priamo vo vašom vrecku

Ste fanúšikom komiksov a chceli by ste ich mať stále so sebou vo svojom Iphone či Ipade? Tento problém vyriešila aplikácia Comics od výrobcu Comixology. Jedná sa o aplikáciu podobnej iBooks, len stým rozdielom, že namiesto kníh sa v nej nachádzajú iba komiksy. Comics je veľmi pekne spracovaná a je úplne zadarmo stiahnuť si ju môžete tu.

Komiksy sú po anglicky, takže pre niektorých to môže byť problém. Nájdete  komiksy od známych vydavateľov ako sú DC Comics, Marvel, Dark Horse, Image, Vertigo a mnoho ďalších. Niektoré komiksy sú spoplatené ale nájdete tam aj veľa komiksov zadarmo. Na výber máte z viac ako 500 komiksov.Medzi obrázkami sa pohybujete klasicky ako medzi fotkami (dvojité  “ťuknutie” priblíženie, atď.), fotky sa automaticky otočia podľa otočenia Iphone, na začiatku vám ukáže ovládanie za pomoci funkcie “asistovaného pohľadu”.

Môžete sťahovať neobmedzené množstvo komiksov, všetko sa vám to ukladá do podobnej knižnice ako v iBooks.

Comics funguje na všetkých iOS zariadeniach s iOS 4 a vyšším. Túto aplikáciu denne využívam a môžem ju doporučiť každému čitateľovi komiksov. Je vhodná pre Iphone/Ipad aj Ipod. Nemám nič, čo by som mohol na tejto aplikácii vytknúť, funguje proste skvele a ku tomu všetkému je zadarmo tak prečo ju nevyskúšať.