Cocktail Flow – Tropické osvieženie v podobe nápoja

Len málokto ohrnie pohárikom namiešaného kvalitného drinku. Osvieženie namixované z rôznych druhov alkoholu a sviežich ovocných šťav padne v hod nielen k osvieženiu, ale aj k oživeniu party a celkovo k nočnému životu. Cez víkend som absolvoval menšiu akciu, kde sa takéto drinky miešali a napadlo ma, že  by bolo skvelé mať v mobile aplikáciu s podrobným postupom, ako si takéto osvieženie vyrobiť aj svojpomocne.

V AppStore som natrafil na viacero aplikácii, no najviac ma zaujala Cocktail Flow určená pre iPhone. Obsahuje postupy na výrobu všetkých dobre známych drinkov, ako Pina Colada, Mojito a Cuba Libre, ale má v sebe aj veľa receptov na viacero špecifických drinkov, ktoré som pred tým nepoznal.

Na výber máte z 3 možností drinkov:

  • podľa použitého alkoholu – vyberiete si základný alkohol, s ktorým chcete namiešať drink (Brandy, Rum, Gin, Vodka… podľa gusta);
  • podľa typu drinku (Klasický drink ako Martiny, Krémove drinky ako Chocolate Martini, Long drinky ako Bloody Mary, Shooter ako Orgazmus 😉 a Tropické drinky ako Cosmopolitan);
  • podľa farby (Vyberiete si farbu, akú chcete aby mal váš finálny drink- modrú, zelenú, ružovú, červenú alebo žltú).

Aplikácia vám ponúka tipy a triky, ako sa stať profesionálnym barmanom a ako doladiť drinky k výnimočnosti a lahodnosti. Cocktail Flow je zadarmo a odporúčam ju každému kto má rád kvalitné nápoje a exotickú chuť na jazyku. Stiahnuť si ju môžete prostredníctvom AppStore tu.